займ на карту срочно
کد خبر: 40714 | سرویس: فرهنگ
تاریخ انتشار: 1 جولای 2021 | ساعت » 9:49

جمعی از خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای، صبح امروز (چهارشنبه ۹ تیر) در مقابل ساختمان سازمان حفاظت محیط زیست، تجمع صنفی برگزار کردند.

این تجمع، یک هفته بعد از جان باختن مهشاد کریمی، خبرنگار ایسنا و ریحانه یاسینی، خبرنگار ایرنا در سانحه واژگونی اتوبوس در حوالی نقده برگزار شد.

با توجه به این‌که این سانحه در جریان سفر خبرنگاران برای تهیه گزارش از فعالیت ستاد احیای دریاچه ارومیه و به دعوت این ستاد و سازمان حفاظت محیط زیست انجام شده بود، خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای با شعارهایی خواستار عذرخواهی و استعفای رییس سازمان محیط زیست و مسببان این سانحه شده‌اند.

این تجمع با تاکید بر بیان خواسته‌های صنفی اهالی رسانه و برای پیگیری روند احقاق حقوق قربانیان و مصدومان این سانحه تلخ برگزار شد و در پایان، بیانیه‌ای در همین راستا قرائت شد.

در بخشی از این بیانیه با انتقاد از نحوه برخورد رییس سازمان محیط زیست و برخی دیگر از مسئولان مرتبط و ضمن یادآوری تعداد بالای تصادفات و تلفات جاده‌ای در ایران به‌ویژه در دو سانحه اخیر (واژگونی اتوبوس خبرنگاران و تصادف مرگبار اتوبوس سربازمعلم‌ها)، تاکید شد که باید با نظارت دقیق‌تر، وضع قوانین کاربردی‌تر و تامین امکانات به‌روزتر، یک‌بار برای همیشه جلوی این میزان مرگ‌ومیر و سوانح جاده‌ای گرفته شود.

برخی مسئولان سازمان حفاظت زیست در جمع تجمع‌کنندگان حضور یافتند و فعالان رسانه‌ای حاضر در تجمع ضمن اعتراض به نحوه برخورد این سازمان، خواستار شنیده شدن صدای اعتراض و احقاق حق آسیب‌دیدگان سانحه اخیر و همکاران آنها شدند.

نگارندگان در بخشی از بیانیه پایانی این تجمع، با اشاره به نحوه قراردادهای فعالان رسانه‌ای و خبرنگاران در برخی رسانه‌ها، خواستار تجدیدنظر جدی در نحوه بیمه و قرارداد رسانه‌ها شدند.

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین اخبار