займ на карту срочно
کد خبر: 41037 | سرویس: فرهنگ
تاریخ انتشار: 30 جولای 2021 | ساعت » 10:12

امیر مشهدی‌عباس، مدیرکل امور سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان‌ونوجوانان، استعفا داد.

امیر مشهدی‌عباس که طی بیش از ۲ سال گذشته به عنوان مدیرکل امور سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان‌ونوجوانان فعالیت می‌کرد، با انتشار متنی در صفحه اینستاگرام خود از استعفا از این سِمَت خبر داد.

مشهدی‌عباس که ۱۵ تیر سال جاری به عنوان دبیر بیست‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان منصوب شد، نوشته است: «امروز به لطف خدا مسئولیتم تمام و با استعفای بنده موافقت شد. نمی‌خواهم بر آن‌چه که در این دو سال و شش ماه با تمام شرایط دشوار اما به همراهی همکارانم در اداره‌کل سینمایی و تئاتر رقم زدیم بر خویش ببالم که هر کسی با کانون آشنا باشد عملکردش را می‌داند.

فقط ترجیح می‌دهم وقتی در جایگاهی هستم که کاری بیش از توانم از من برنمی‌آید ترک جایگاه کنم و به دیگرانی بلکه شایسته‌تر بسپارم. شرمنده‌ام که در این مدت خجالت‌زده دوستان و هنرمندان کودک‌ونوجوان شدم. هم محدوده اختیارات من و هم مشکلات مالی کانون اجازه نداد از هنرشان بیش از پیش حمایت کنیم. امیدوارم همه عزیزان به بزرگی خویش بنده را ببخشایند. البته من همیشه عضوی از کانون باقی می‌مانم و اما برای اداره‌کل سینمایی و تئاتر کانون، ساحلی آرام آرزومندم. باز خدا را شاکرم که در دورانی که لیاقت خدمت داشتم، افتخارات زیادی برای کانون رقم خورد. سعادتی بود دو سال و اندی در جایگاه بزرگانی چون کیارستمی‌ها تکیه‌زدن و خدمت‌کردن… از آنان گذشت و از ما هم می‌گذرد.»

او این متن را با شعری از سیف فرغانی پایان داده و نوشته است:

«زین کاروانسرای بسی کاروان گذشت

ناچار کاروان شما نیز بگذرد

بیش از دو روز بود از آن دگر کسان

بعد از دو روز از آن شما نیز بگذرد

در باغ دولت دگران بود مدتی

این گل، ز گلستان شما نیز بگذرد»

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین اخبار