займ на карту срочно
کد خبر: 41040 | سرویس: فرهنگی و هنری
تاریخ انتشار: 31 جولای 2021 | ساعت » 6:34

شبنم فرشادجو با حضور در برنامه «سریالیست»، ناگفته‌هایی را از بازی در سریال پرحاشیه‎ای که با نوع نگاهش به زنان جنجالی شد، بر زبان آورد و به این سریال حمله کرد!

 شبنم فرشادجو، بازیگر نقش نسرین در سریال «یاور»، دیشب (پنجشنبه هفتم مرداد)، مهمان برنامه «سریالیست» با اجرای پدرام کریمی بود، که از شبکه یک پخش شد.

او در ابتدای برنامه، در انتقادی تند از سریال «یاور» گفت: «مهم‌ترین مشکل این سریال، زن‌ستیزی آن بود. من جزو مخالفان این متن بودم.»

فرشادجو درباره ایرادات محتوایی وارده به متن این سریال در زمینه حضور زنان و انفعالی که دارند، توضیح داد: «متاسفانه باید اقرار کنم بدون خواندن فیلمنامه قرارداد بستم و به گروه اعتماد کردم. من خودم جزو مخالفان و منتقدانِ نگاه سعید مطلبی (نویسنده) به زنان هستم.»

این بازیگر افزود: «برخی سکانس‌ها بود که حتی دعوایم می‌شد و دلم می‌خواست با نویسنده صحبت کنم. فقط توانستم به امید سعید سلطانی که به نظرم کارگردان صبور و بی‌نظیری هستند، کوتاه بیایم و کار کنم.»

او با اشاره به این‌که بسیاری از بازیگران دیگر هم از متن عصبانی بودند، افزود: «خانم سعیدی و آقای ارجمند، خودشان هم ناراضی بودند از این قضیه. آن قدر شخصیت نسرین در این سریال نصیحت می‌شد که حوصله‌بَر شده بود. یک زن ۴۰ ساله که بچه‌های ۲۰ ساله دارد. می‌خواهد داماددار شود وحالا باید بنشیند نصیحت مادرشوهرش را بشنود. واقعا نداریم. فکر نمی‌کنم حتی در روستاها و شهرستان‌های ما این اتفاق بیفتد.»

این بازیگر درباره متلکم وحده بودن کاراکترهای مادر و پدر یادآور شد: «واقعا ما یک جاهایی بعد از ۷ صفحه جمله سرناهار و شام، فقط می‌گفتیم بله آقا جون چشم آقا جون! نمی‌دانم روی چه حسابی این متن نوشته شده بود. هربار هم خواستم با آقای نویسنده صحبت کنم به خاطر کرونا، پشت یک دیوارهایی بودند و هیچ وقت تشریف نیاوردند. تا روز سوم چهارم پخش که آمدند و گفتند خسته نباشید. خیلی خوب بود. همین!»

فرشادجو در ادامه گفت: «سکانسی بود که من با مادرشوهرم نشسته‌ام تا به روز شوم و شوهرم من را بپسندد. ما در این صحنه، ژورنال نگاه می‌کردیم و من به کارگردان گفتم آقای سلطانی، چه کسی الان ژورنال نگاه می‌کند! مجله خیاطی کسی نگاه نمی‌کند! الان اپلیکیشنی هست و در آن نگاه می‌کنی. ژورنال برای این دوره نیست. این سریال را آقای مطلبی دهه هفتاد نوشته است؟ من هنوز هم نمی‌دانم. شاید طرح برای قبل بوده و بعدا تصویب شده است.»

سریال «یاور» به کارگردانی مشترک سعید سلطانی و اصغر نعیمی، نویسندگی سعید مطلبی و بازی داریوش ارجمند، زهرا سعیدی، محمد حاتمی، ارسلان قاسمی، شبنم فرشادجو، مهوش افشارپناه، اسماعیل محرابی و … ، ماه رمضان ۱۴۰۰از شبکه سه سیما پخش شد.

فصل تازه «سریالیست» به تهیه‌کنندگی محمد باریکانی و مجتبی فرجی و اجرای پدرام کریمی، کاری است از گروه تاریخ، فرهنگ و هنر شبکه یک که پنجشنبه هر هفته، ساعت ۲۳:۱۵ روی آنتن می رود.

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین اخبار