займ на карту срочно
کد خبر: 41063 | سرویس: فرهنگی و هنری
تاریخ انتشار: 1 آگوست 2021 | ساعت » 18:29

علاقه‌مندان ژاپنی، با بازدید از نمایشگاه «ماه فرهنگی ایران در ژاپن» که شامل بخش‌های عکس، صنایع دستی و نقاشی بود، با فرهنگ، هنر و تمدن کشورمان آشنا شدند.

نمایشگاه «ماه فرهنگی ایران در ژاپن» که به همت رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن و به مناسبت المپیک ۲۰۲۰ توکیو از ۷ تیر برپا شده بود، روز شنبه ۹ مرداد و پس از استقبال فراوان مخاطبان و علاقه‌مندان ژاپنی، به کار خود پایان داد.

این نمایشگاه فرهنگی و هنری، با همراهی آژانس همکاری‌های بین‌المللی ژاپن (جایکا) و اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات، برگزار شد.

در «ماه فرهنگی ایران در ژاپن»، بخش‌های عکس، صنایع دستی، غذای ایرانی و تابلوهای معرفی ایران به زبان ژاپنی در معرض بازدیدعلاقه‌مندان قرار گرفت و بیش از ۵۰ تابلوی معرفی جاذبه‌های گردشگری، طبیعت و … از ایران برای نمایش در این رویداد با ترجمه و درج توضیحات به زبان ژاپنی  از سوی رایزنی فرهنگی طراحی و آماده‌سازی شد.

همچنین مخاطبان می‌توانستند علاوه بر فیلم‌های معرفی ایران با زیرنویس ژاپنی، موسیقی و منشورات رایزنی فرهنگی، از ۳ نوع غذای ایرانی نیز استفاده نمایند.

برگزاری نمایشگاه نقاشی «تبادلات فرهنگی ایران و ژاپن» نیز از دیگر برنامه‌های رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن به همین مناسبت بود.

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین اخبار