займ на карту срочно
کد خبر: 41192 | سرویس: سینما
تاریخ انتشار: 21 آگوست 2021 | ساعت » 17:10

برای اولین بار در تاریخ سینما، حقوق معنوی فیلم سینمایی «اولین تولد» (۱st Born) به حراج گذاشته می‌شود و ۵درصد از سود این مزایده به تهیه واکسن کرونا برای ایران اختصاص می‌یابد.

برای اولین بار در تاریخ سینما، حقوق معنوی فیلم سینمایی «اولین تولد» (۱st Born) ساخته علی عطشانی در قالب فناوری بلاک‌چین به حراج گذاشته می‌شود.

این حراج از روز جمعه ۲۹ مرداد (۲۰ آگوست ۲۰۲۱) در سایت ۱stbornnft.com به صورت NFT آغاز می‌شود و به مدت هفت روز ادامه دارد.

برندگان این مزایده به‌جز دریافت امتیاز معنوی فیلم سینمایی «اولین تولد» (۱st Born)، یک نسخه از این فیلم را به صورت فیزیکی و با امضای عوامل فیلم دریافت خواهند کرد.

همچنین ۵درصد از مبلغ نهایی مزایده به تامین واکسن کرونا برای ایران اختصاص داده می‌شود.

توکن غیر قابل معاوضه یا NFT نوعی خاص از توکن‌های رمزنگاری شده است که با استفاده از تکنولوژی بلاک‌چین گونه‌ای دارایی دیجیتال ایجاد می‌کند که قابل تکثیر نیست.

فیلم سینمایی «اولین تولد» (۱st Born) به کارگردانی علی عطشانی، محصول کمپانی امریکن برایتلایت فیلم پروداکشنز است که اولین ساخته مشترک ایران و هالیوود به‌شمار می‌رود.

تعدادی از بازیگران هالیوودی همچون ول کیلمر، رابرت نیپر، تام برنگر، تیلور کول، دنیز ریچاردز، دومنیک سوان، گِرِگ گرانبرگ، ویلیام بالدوین، کن دویتیان، جی عبدو، استیو وایلدر و کیان کاووسی در این فیلم ایرانی – آمریکایی به ایفای نقش پرداخته‌اند که هر کدام به واسطه حضور در آثار مطرح هالیوود در بین علاقه‌مندان ایرانی شناخته شده هستند؛ بعنوان مثال ول کیلمر بازیگر نقش بتمن، رابرت نیپر بازیگر نقش تی بگ در سریال «فرار از زندان»، تام برنگر بازیگر فیلم «اینسپشن»، دنیز ریچاردز بازیگر سریال «فرندز»، دومنیک سوان بازیگر فیلم «لولیتا»، گِرِگ گرانبرگ بازیگر سریال «هیروز»، ویلیام بالدوین بازیگر فیلم «متولد چهارم ژوئیه»، کن دویتیان بازیگر فیلم «بُرات» و…

داستان «اولین تولد» (۱st Born) نگاهی کمدی به روابط سیاسی بین ایران و آمریکا در بستری خانوادگی دارد. قصه این فیلم درباره دختری آمریکایی به نام کیت است که پدرش از سناتورهای جمهوری‌خواه مجلس سنا و از مخالفین اصلی ایران است و پسری ایرانی به نام بن که پدرش در ایران از مخالفین سر سخت آمریکا و هرگونه توافقی با آن‌ها است. کیت و بن چند سالی است در آمریکا با هم ازدواج کرده و زندگی آرامی دارند تا این که شرایط به گونه‌ای پیش می‌رود که دو پدر کنار هم قرار می‌گیرند.

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین اخبار
سیاست روز
سیاست چیست
سیاست نامه
سیاست گذاری
سیاستمدار
سیاست های زنانه
سیاست ایران
سیاست خارجی ایران
سیاستگذاری عمومی