займ на карту срочно
کد خبر: 41788 | سرویس: سینما
تاریخ انتشار: 1 ژانویه 2022 | ساعت » 18:22

فیلم سینمایی «بی همه چیز» با بازی هدیه تهرانی از جمله فیلم‌های غیرکمدی روی پرده است که مخاطبان زیادی را به سینما کشیده است.

 سینمای ایران در هفته‌ای که گذشت (۴ تا ۱۰ دی)، فروش ۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومانی را با ۳۹۷ هزار و ۳۳ مخاطب تجربه کرد. این رقم نسبت به هفته گذشته  ۹۰۰ میلیون تومان افزایش فروش داشته است.

«گشت ارشاد ۳» و «دینامیت» در صدر

در هفته‌های اخیر فیلم‌های سینمایی زیادی روی پرده سینما رفته که  فروش خوبی را تجربه نکردند. تعدادی از صاحبان این آثار باور داشتند که با گذشت زمان می‌توان به فروش بهتری رسید اما پس از گذشت زمان هم همچنان اسامی آن فیلم‌ها در صدر جدول فروش قرار نگرفته است. در این میان سه فیلم سینمایی «دینامیت» با فروش ۳۶ میلیارد تومان، «گشت ارشاد ۳» با فروش ۲۹ میلیارد تومان و «قهرمان» با فروش ۱۰ میلیارد تومانی از ابتدای سال ۱۴۰۰، بالاترین میزان فروش را داشتند. به همین دلیل میزان فروش این فیلم‌ها در یک ماه ابتدایی اکرانشان را بررسی کردیم تا مشخص شود میزان استقبال از کدام فیلم بیشتر بوده است؟

فیلم «گشت ارشاد ۳» به کارگردانی سعید سهیلی در ماه اول اکران، ۲۴ میلیارد تومان، فیلم «دینامیت» به کارگردانی سید مسعود اطیابی در ماه اول اکران، ۷ میلیارد تومان و «قهرمان» به کارگردانی اصغر فرهادی هم در مدت زمان سی روز ۷ میلیارد تومان فروش داشته است. در شش هفته اخیر نیز «گشت ارشاد ۳» صدر نشین بوده و «دینامیت» جایگاه دوم را به خود اختصاص داده اما جایگاه «قهرمان» به رتبه‌های هفتم، هشتم و یا نهم رسیده است.

چه فیلم‌هایی اکران شدند؟

فیلم سینمایی«عطر شیرین، عطر تلخ» با کارگردانی ناصر محمدی، اکران خود را از۸ دی آغاز کرد و پس از گذشت سه روز، از میان ۲۱ فیلم جایگاه بیستم گیشه را به خود اخصاص داد و فروش خوبی را تجربه نکرد، بهاره افشاری، مرحوم جمشید مشایخی، همایون ارشادی و دانیال عبادی از بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

فیلم سینمایی«ازدواج جنجالی» با کارگردانی اصغر نصیری نیز یکی دیگر از فیم‌هایی بود که هفته گذشته اکران شد، یوسف تیموری، سولماز حصاری، یاسمین خلخالی، فاطمه شکری، سالار اسمی، خشایار راد، محمدرضا داودنژاد، امیرحسین داودی از بازیگران این فیلم سینمایی هستند. این فیلم روایتگر ماجرای دختر و پسری جوان است که در یک آژانس هواپیمایی مشغول فعالیت هستند و قصد دارند با یکدیگر ازدواج کنند. در این میان خانواده‌های آنها برای این وصلت شرطی می‌گذرانند که خط اصلی داستان فیلم را تشکیل می‌دهد.

مستند «قاسم» به تهیه‌کنندگی مرتضی شعبانی، کارگردانی مهدی فارسی و نویسندگی محمدرضا ابوالحسنی که محصولی از سینما حقیقت است، اکران خود را از ۹ دی آغاز کرد. قرار است این مستند روز دوشنبه ۱۳ دی در سینماهای سراسر ایران به صورت رایگان نمایش داده شود و علاقه‌مندان برای تماشا و تهیه بلیت رایگان باید به سامانه سمفا مراجعه کنند.

سه فیلمی که همزمان پرفروش گیشه‌اند

صدرنشینی و رقابت فیلم‌های «گشت ارشاد ۳»، «دینامیت» و «بی همه چیز» که به ترتیب جایگاه اول تا سوم گیشه را به خود اختصاص داده‌اند، این هفته هم ادامه داشت. حدود دو هفته پیش « بی همه چیز» اکران شد و از همان موقع جایگاه سوم فروش را به خود اختصاص داده است، اما پیش از آن، این جایگاه به «آتابای» تعلق داشت. در حال حاضر «شهر گربه‌ها» با کارگردانی سیدجواد هاشمی جایگاه چهارم، «آتابای» با کارگردانی نیکی کریمی جایگاه پنجم و «صحنه زنی» با اختلاف بسیار ناچیزی جایگاه ششم جدول فروش را به خود اختصاص داده است.

فروش‌های زیر ده میلیون تومان

فیلم سینمایی «عطر شیرین، عطر تلخ» به کارگردانی ناصر محمدی، که چهارشنبه هفته گذشته اکران شد، تنها یک میلیون تومان فروخت. فیلم سینمایی «حکم تجدید نظر» به کارگردانی محمدامین کریم‌پور نیز فیلمی است که در ابتدا کار خود را خوب شروع کرد اما با گذشت زمان با کاهش فروش زیادی مواجه شد. در هفته گذشته، این فیلم تنها ۴۵۰ هزار تومان فروخت. فیلم سینمایی«رمانتیسم عماد و طوبا» به کارگردانی کاوه صباغ‌زاده در هفته گذشته، از بین ۲۱ فیلم، با فروش یک میلیون و دویست هرزار تومانی جایگاه نوزدهم را به خود اختصاص داد. فیلم «بندر بند» با کارگردانی منیژه حکمت، نیز تنها یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان فروخت که افزایش بسیار اندکی نسبته به دو هفته قبل داشت.

فیلم سینمایی «تومان» به کارگردانی مرتضی فرشباف نیز تنها ۵ میلیون تومان و فیلم «پوست» به کارگردانی برادران ارک تنها ۷ میلیون تومان فروش را تجربه کردند. فیلم «پوست» در هفته‌های اول اکران، جایگاه سوم گیشه را به خود اختصاص داده بود.

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین اخبار
سیاست روز
سیاست چیست
سیاست نامه
سیاست گذاری
سیاستمدار
سیاست های زنانه
سیاست ایران
سیاست خارجی ایران
سیاستگذاری عمومی