займ на карту срочно
کد خبر: 42658 | سرویس: موسیقی
تاریخ انتشار: 11 جولای 2022 | ساعت » 17:48

علی زندوکیلی توانست آموزش آواز تلفیقی را در دانشگاه علمی کاربردی اجرا کند.

بنا به اعلام مدیران دانشگاه علی کاربردی و پس از ثبت رشته «آواز تلفیقی» در دفترچه های این مراکز، از مهر سال ۱۴۰۱ رشته «آواز تلفیقی» به رشته های تحصیلی دانشگاه علمی و کاربردی افزوده شد.

علی زندوکیلی در توضیح این موضوع می‌گوید: «من بیش از ۱۳ سال است که در دانشگاه و آموزشگاه و موسسه خودم سابقه تدریس دارم و در این مدت تحقیقات و مطالعات زیادی را نیز در حوزه موسیقی و آواز داشتم. همان گونه که دانش و تعریف درستی از موسیقی تلفیقی در ایران وجود ندارد به نظر می رسد «آواز تلفیقی» نیز بسیار مهجور مانده است. همین باعث شد پس از سالها مطالعه و تحقیق، طرحی را به نام «نُت آوا» به رشته تحریر در بیاورم. در این طرح تلاش شده که آموزش هایی به هنرجویان این حوزه از موسیقی داده شود و آنها علاوه بر آموزش ساز، ریتم، سلفژ و…، در ده اپیزود بتواند مختصات آواز تلفیقی را نیز بیاموزد.»

خواننده قطعه پرطرفدار «لالایی» گفت: «من از سال ۹۳ تدریس در واحد ۴۶ دانشگاه علمی کاربردی را تجربه کرده‌ام و با مدیران این مرکز سرکار خانم «تقی پور» نیز این طرح را مطرح کردم. در همه این سال‌ها مراکز آموزشی در ایران فقط دو شاخه آموزش آواز را داشته‌اند: آواز ایرانی و آواز کلاسیک. حالا چند سالی هم هست که آواز کلاسیک حذف شده و همه علاقمندان به خوانندگی باید در رشته آواز ایرانی تحصیل کنند. من با ارائه طرح «نت آوا» به سازمان سنجش، در جلسه دفاع و توضیح آن هم شرکت کردم و توانستم نظر مثبت بسیاری از اساتید و بزرگان این عرصه در حوزه آموزش را جلب کنم و خوشحالم که از هفته گذشته این رشته جدید در قالب «آواز تلفیقی» در دفترچه‌های دانشگاه علمی و کاربردی درج شده و از مهر سال ۱۴۰۱ علاقمندان می‌توانند در این رشته آموزش ببینند».

علی زندوکیلی در انتهای صحبت های خود نیز گفت: «من همواره در مقوله آموزش، دغدغه‌های فراوانی داشتم و دوست دارم بتوانم قدمی بسیار کوچک حتی برای علاقمندان به این هنر بردارم. خداوند را شاکرم که کمک کرد که بتوانم به میزانی که در توانم هست برای علاقمندان به این عرصه قدمی بردارم. در نگاشتن سرفصل این طرح، بزرگوارانی همچون علی مومنیان، مسعود پیروی و مهدی قاسمی همراهانی بودند که با شور وعشق در کنارم بودند و از آنها ممنونم.»

علاقمندان به تحصیل در این رشته پس از قبولی در آزمون ابتدایی، در آزمون حضوری که با حضور اساتید و کارشناسان این حوزه برگزار می شود، شرکت خواهند نمود تا پذیرفته شدگان نهایی این رشته معرفی شوند.

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین اخبار