займ на карту срочно
کد خبر: 43069 | سرویس: سینما
تاریخ انتشار: 12 دسامبر 2022 | ساعت » 19:00

مستند سینمایی «هیچ‌کس منتظرت نیست» به کارگردانی محسن اسلام‌زاده با موضوع توجه به زنان آسیب‌دیده از هفته آینده اکران خود را آغاز می‌کند.

مستند سینمایی «هیچ‌کس منتظرت نیست»، محصول مرکز مستند سوره، به کارگردانی و تهیه‌کنندگی محسن اسلام‌زاده از هفته آینده در سینماهای منتخب سراسر کشور روی پرده می‌رود.

همزمان با نزدیک شدن به زمان اکران این مستند که روایتی از زندگی زنان کارتن‌خواب و آسیب‌دیده از اعتیاد است، از جدیدترین پوستر آن با طراحی محمد تقی‌پور رونمایی شد.

پخش «هیچ‌کس منتظرت نیست» توسط دفتر پخش «رویش» موسسه بهمن‌سبز انجام می‌شود و اکران‌های منطقه‌ای و رویدادمحور برای آن در نظر گرفته شده است.
پخش «رویش» بستری رویدادمحور است که با هدف توجه ویژه به فیلمسازان جوان و حمایت از آثار مستند، فیلم‌های کوتاه و… که فرصتی برای ورود به جریان حرفه‌ای پخش در سینما ندارند، راه‌اندازی شده است.

در خلاصه داستان این اثر آمده است: «سپیده علیزاده چند سالی است که مسئول مرکز نگهداری زنان کارتن‌خواب در میدان شوش تهران است. زنانی که به این مرکز مراجعه می‌کنند اکثرا دچار آسیب‌های اجتماعی، از قبیل اعتیاد و روسپیگری شده‌اند و خانواده آن‌ها را طرد کرده است؛ مونا یکی از همین زن‌هاست که پس از آشنایی با سپیده علیزاده و ترک اعتیاد، معاون او در مرکز نگهداری زنان می‌شود. حال، اما مونا دچار چالش شده است…»

این مستند سینمایی پیش از این در چهلمین جشنواره فیلم فجر و پانزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» حضور یافته بود که موفق به کسب جایزه ویژه بهترین فیلم مستند از نگاه داوران ناجی هنر در بخش ملی جشنواره «سینماحقیقت» شد. این مستند همچنین در اولین حضور بین‌المللی خود در بخش مسابقه مستندهای بلند هجدهمین دوره جشنواره «سینمای مسلمان کازان» به نمایش درآمد.

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین اخبار
سیاست روز
سیاست چیست
سیاست نامه
سیاست گذاری
سیاستمدار
سیاست های زنانه
سیاست ایران
سیاست خارجی ایران
سیاستگذاری عمومی