займ на карту срочно
کد خبر: 43357 | سرویس: سینما
تاریخ انتشار: 10 آوریل 2023 | ساعت » 17:11

احسان بیگلری، با انتشار پیامی در اینستاگرام و به بهانه درگذشت کیومرث پوراحمد پیامی را منتشر کرد و نوشته همه ما خسته‌ایم.

احسان بیگلری، کارگردان و فیلمنامه‌نویس سینما که از آثار او می‌توان به «برادرم خسرو» اشاره کرد؛ در صفحه شخصی اینستاگرام خود و به بهانه درگذشت کیومرث پوراحمد پیامی را منتشر کرد و در آن نوشت: «هر وقت از کوره در می رفت مثل مجید در این صحنه از فیلم، پله پله میزان عصبانیتش اوج می گرفت تا جایی که از شدت نعره و فریاد و فحش به خودش و زمین و زمان از حال می رفت و آرام‌می‌گرفت. همچون کودکی که بعد از پرخاش و گریه ای شدید در آغوش مادر به خوابی عمیق فرو می رفت. تمام این چند روز با خود زمزمه می کنم که کاش در آن لحظات آخر باز از ته اعماق وجودت فریاد می زدی و آرام می گرفتی‌. این بار دیگر فریاد هم کارساز نبود؟

این حس خفقان عمومی و یاس فراگیر اجتماعی، این انسداد سیاسی و فرهنگی و بی‌چشم‌اندازی آینده، اضمحلال فرهنگی و معنا باختگی و این کیلومترها فاصله بین وقایع جامعه با آن قصه‌های دروغین روی پرده سینما و یا بسیاری از مسائل دیگر که گریبان‌گیر همه‌مان هست و شاید در این تصمیم تو برای رفتن بی‌تاثیر نبوده؛ اما خب تو که کوه درد بودی‌، تو که از جاده‌های صعب العبور زندگی به سلامت گذشتی، تو که در تمام این سال‌ها که تلاش من برای ساختن فیلم مستقل و پیدا کردن سرمایه را می‌دیدی، امید و صبر و جنگیدن را توصیه می‌کردی.

چه شد که خودت بار سفر بستی؟ پس آن همه قول و قرار آینده و انتظار روزهای روشن چه شد؟ کاش باز هم فریاد می‌زدی. کاش.»

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین اخبار
سیاست روز
سیاست چیست
سیاست نامه
سیاست گذاری
سیاستمدار
سیاست های زنانه
سیاست ایران
سیاست خارجی ایران
سیاستگذاری عمومی