займ на карту срочно
کد خبر: 29224 | سرویس:
تاریخ انتشار: 29 جولای 2017 | ساعت » 0:25

بازدید این مطلب : 323,479

 

 

ای دو جهان از قلمت یک رقم

بی رقمت لوح دو عالم عدم

در کف ما مشعل تو فیق نه

ره به نهانخانه ی تحقیق ده

شمع زبانم سخن افروز ساز

شام من از صبح سخن روز ساز

اعجاز قلم و قلم معجز آسای دوست بزرگوار جناب آقای علیرضا قاسم پور  مدیر سایت وزین فیس نما که مدتهای مدیدی است در خدمت رشد و پویایی فرهنگی میهن عزیزمان چونان خنگ راهواری راه کریوه ها و کوه و صحراهای پر مخاطره را میپیماید. سوارکار چالاک خامه ات قد برافراشته و سرفرازبادا و تا باد همچنان بادا که اینچنین دلسوزانه همگام با تکنولوژی و دنیای اعجاب انگیز عصر ارتباطات پیوندی دیگر خلق نمود تا به نوبه ی خود در عرصه ی فعالیتهای فرهنگی اجتماعی بازتاب صدای میهن عزیزمان گردد.

امیدست گردی ملال خاطر عزیزش را هرگز مکدر نگرداند و سرافراز و پرانرژی هر روز بیش از  دیروز سرمایه های گرانبهای حیات و عمر عزیزش را در فضای لایتناهی مجازی و حقیقی به اکران و نمایش بگذارد که آرش آسا جان خود در تیر کار و تلاش مینهد و هرآنچه دارد در طبق اخلاص گذاشته است .

گر از حق نه توفیق خیری رسد

کی ازبنده خیری به غیری رسد

بهترین ها برای وجود پربارش که امید دارد همیشه چون امروز صیت نامش برتارک افتخارات ملت با فرهنگ ایران بدرخشد و جاودانه و مانا گردد.

راقم سطور که خود از کمینه خادمان این دیار است امروز مفتخر است که در یک گفتگوی دوستانه گوشه ای از تلاشها و ارمانها، سرگذشت کارو فعالیتهای دوست عزیزجناب اقای قاسم پور را برای علاقه مندان بازنماید.

– لطفا خودتان را معرفی کنید؟

با سلام ، سلام من به غنچه ای که صبحدم ، به خنده باز می شود…علیرضا قاسم پور هستم در تاریخ ۲۵/۱۱/۱۳۶۶ در  “دیر” از شهرستان های استان بوشهر به دنیا آمدم  تا چهارم دبستان شهرستان دیر بودم و پنجم دبستان به بعد را در  بوشهر سپری کردم از لحاظ مالی در حد متوسط بودیم اما از آنجایی که علاقه خاصی به کامپیوتر داشتم به هرشکلی بود پدر بصورت اقساطی برایم کامپیوتر خرید، با کارت های اینترنتی دیال آپ

(Dial-Up) وارد دنیای اینترنت شدم از این جهت که زبان انگلیسیم در  مدرسه خوب بود بیشتر سعی میکردم مقالات و مطالب سایتهای خارجی را بررسی و مطالعه کنم  تا برنامه نویسی و طراحی سایت بیاموزم.

 

– تحصیلات را بکجا رساندید؟

سال ۸۶ وارد دانشگاه شدم رشته پتروشیمی اما بعلت فشرده بودن کارها گاها موفق بحضور بر سر کلاس ها نمیشدم ناگزیر بعد از گذارندن  ۳ ترم مجبور به ترک دانشگاه شدم تا زمان کافی برای راهی که در پیش گرفته ام داشته باشم.

-فیس نما چگونه شکل گرفت؟

طی گشت و گذار های مختلف در فضای مجازی با فیس بوک آشنا شدم و از همان دقایق اول به فکر ایجاد آن بودم چون وجود یک شبکه اجتماعی بومی سالم که قادر باشد با شبکه های بیگانه که هدفشان تخریب فرهنگ و جوامع امروزی ملت های مسلمان  است رقابت کند را خالی میدیدم.  چرا هموطنان باید در یک شبکه خارجی عضو شوند! همانجا بود که بفکر طرحی مشابه فیس بوک اما قوی تر و متنوع تر افتادم که نتیجه اش ایجاد فیس نما و خوشبختانه استقبال ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار کاربر شد.

 

-چه تعداد با شما همکاری میکنند؟

ابتدا سایت را  با همراهی یکی از دوستان راه اندازی کردیم اما الان فیس نما در قالب یک مجموعه که حدودا  ۱۱ نفر کارمند دارد و بیش از  هزاران وبمستر بصورت مستقیم از مجموعه تبلیغاتی که برایشان ایجاد کرده ایم  امرار معاش میکنند. وحتی  چند صد نفر از کاربرانی که تخصصی در این زمینه ندارند در آن  مشغول به درآمد زایی هستند.

-برای پیشرفت مجموعه و عقب نماندن از رقبای خارجی چه کردید؟

به کارمندان فیس نما بها دادم آنها را از لحاظ مالی ساپورت کرده تا دغدغه  مالی نداشته باشند و با قرار  دادن  زمان و امکانات کافی  آنها را برای  مطالعات بیشتر و تکمیل  تجاربشان تقویت کردم تا با یکدیگر بتوانیم با در دست داشتن علم کافی نسبت به  بروزرسانی به موقع  و افزودن قابلیت های جدید اقدام کنیم .

 

-آیا در کنار فیس نما پروژه های دیگر هم راه اندازی کردید؟

بله  هر کدام از این پروژه ها به نحوی در ایجاد اشتغال و پیشبرد کسب و کارهای ایرانی  مشغول به فعالیت هستند .

-جدیدترین امکاناتی که به شبکه افزوده اید چه بوده است؟

پس از طی پروسه مطالعاتی اپلیکیشن فیس نما توانستیم این اپلیکیشن را برای گوشی های هوشمند سیستم عامل اندروید طراحی کنیم ، گرچه  در حال حاضر بصورت نسخه بتا وآزمایشی در حال بررسی و استفاده است اما در آینده ای نه چندان دور نسخه اصلی دو نسخه آندروید  و ios را برای استفاده آسان تر در اختیار کاربران گرامی قرار خواهیم داد. گرچه که  بعلت پیچیدگی ساخت این نوع از  اپلیکیشن از همان ابتدا میتوانستیم با پرداخت هزینه ای کمتر از آنچه صرف تحقیق و مطالعه در این زمینه میشود این برنامه  را به شرکت های خارجی ها سفارش بدهیم اما با توجه به آنکه بنده معتقد هستم که این پول باید در همین داخل هزینه شود و به هموطنان خودمان برسد و خودمان به علم و یا دانش آن دست یابیم  خدارا صد هزار مرتبه شکر موفق شدیم.۰ تا ۱۰۰ پروژه را با اتکا به توانایی داخل پیش ببریم.

-نظرشمادرباره فعالیت های فرهنگی درفضای مجازی چیست؟

فضای مجازی خودش یکی از دستاوردهای فرهنگی دنیای جدید است بنابراین هر تحرکی در فضای مجازی هم فرهنگ است و هم فرهنگ ساز، با توجه به گستره جهانی و میلیونی فضای مجازی باید بتوان از آن بیشترین و مهمترین استفاده را برد. ویژگیهای این فضا سرعت،تاثیرگذاری و ارتباط دوجانبه است.

-آیا باجوانانی که برای طراحی سایت به شمامراجعه میکنند همکاریهای لازم را دارید؟

بله، درمدتی که درطراحی سایتها فعالیت دارم جوانان زیادی درموردطراحی سایت ،ایده پردازی وسایرامورات طراحی وب سوالاتی داشته اندکه به آنهادرجهت پیشرفت مشاوره وکمک نموده ام.

 

-آیا از ایده پردازی های خودتان به جوانان کمک میکنید؟

بله ،صددرصد.زیراکه معتقدم جوانان آینده سازان جامعه ماهستندونیازبه کمک ویاری یکدیگر دارند از این جهت بدون هیچگونه حس رقابتی و یاحسادتی، هرکجا که لازم بوده است برای موفقیت شان همراهی نموده ام .

 

-اهل ورزش هستید؟

بله، بنده درحال حاضر در رشته بدن سازی  فعالیت چشمگیری دارم زیرامعتقدم که ورزش برای سلامتی آحادمردم بخصوص جوانان امری ضروری به نظرمی رسد.

 

-دلیل موفقیت تیم شماچه بوده است؟

خلاقیت بچه های تیم همیشه باعث موفقیت بوده ،همچنین تخصصی،فنی وعملیاتی بودن تیم حاصل این موفقیتها بوده است .

 

-هزینه های کاری شماازکجاتامین میشود؟

این هزینه ها بیشتر از راه کسب تبلیغات برای شرکتهای مختلف بدست می آید هرچند در آغازکارمان مشکلات فراوانی داشتیم. اما بخش دیگر هزینه ها از طریق خدمات و طراحی وب سایت تامین میشود.

اهل مطالعه هستید ؟

بله.

بیشتر در چه موضوعاتی مطالعه دارید؟

مطالعات بنده اکثرا در زمینه های مدیریت کسب و کار و موفقیت در انجام کار است و درکنارش به خواندن مجموعه های شعر نیز می پردازم.

مهمترین ترین کتابی که مطالعه داشتید ؟

کتاب مدیریت فرهنگی _ اثر گیپ هاگورت که به شرح و بیان روشهای مدیریت فرهنگی ـ هنری پرداخته است. در این کتاب با آرمان پی ریزیی دانشی بنیادی از مدیریتهای فرهنگی ـ هنری و پیرایش و ویرایش نظریه های این بخش از مدیریت و روشهای عملکرد فرهنگی مورد پژوهش و تحلیل قرارگرفته است. کتاب مدیریت فرهنگی ـ هنری با رویکرد کار آفرینی اثر گیپ هاگورت با ترجمه ی سهیل ستی و زهره حسن زادگان بیانگر تلاش مدیران برجسته در فن مدیریت فرهنگی ـ هنری و چالشی برای ایجاد کار و کارآفرینی برای نسل متخصص جدید است. تدوین گر این کتاب سعی بر این دارد تا با ارائه ی نمونه های ملموس و عینی از آخرین رویدادها و دگرگونیهای مدیریت  فرهنگی ـ هنری، علاقه مندان این بخش را یاری نماید تا با تکیه بر نظریه های به اثبات رسیده گامی سودمند در راستای تحقق بخشیدن یک مدیریت فرهنگی ـ هنری سالم و موفق بردارد. فهرست مباحث مهم این کتاب تیتروار چنین است:

انواع موارد فرهنگی یک جامعه؛ جنبه های بین المللی بودن مدیریت هنری؛ ساختار اهداف و سیاستهای بنیادین در بخش فرهنگی و مدیریت و رهبریت امور فرهنگی.

علیرضا قاسم پور مدیر فیس نما

خواندن چه کتاب هایی را به  علاقمندان توصیه میفرمایید؟

یکی همین کتاب مدیرت فرهنگی –تجارت به شیوه بیل گیتس اثر دزدییرلاو – مدیر یک دقیقه ای اثر  ارزشمند اسپنسرجانسون – مدیریت یک دقیقه ای در برنامه ریزی کار گروهی اثر کن بلانچارد و دیگران…و حافظ و سعدی و مولانا.

 

سخنی با کاربران ؟

کاربران فهیم و وفاداری داریم وجودشان همیشه برایمان موجب دلگرمی و فعالیت بیشتر در این حوزه بوده است که بهترینها را برایشان از خداوند خواستارم.

هرچیز که در جستن آنی آنی … خدانگهدار

برچسب ها:

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

جدیدترین اخبار