دوشنبه, 11 فروردين 1399

150 برنامه محوری در سیستان به مناسبت دهه فاطمیه برگزار می شود

حجت الاسلام عارفي:

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان زابل گفت: تعداد 150 برنامه محوري در مساجد سيستان به مناسبت ايام سوگواري يگانه دخت پيامبر برگزار مي شود.

حجت الاسلام محسن عارفي در گفتگو با مهر اظهار داشت: به مناسبت ايام شهادت بانوي مکرم اسلام حضرت فاطمه الزهرا(س) تعداد 150 مسجد در سيستان با برگزاري 150 برنامه محوري پذيراي سوگواران و دوستداران اهل بيت خواهند بود.

 

وي ادامه داد: در ايام فاطميه امسال تعداد 120 هيئت مذهبي و با حضور تعدادي از مبلغان اعزامي از استان قم اجراي برنامه هاي مذهبي و سوگواري را بر عهده دارند.

وي فعاليت هاي مذهبي و ديني مبلغان در ايام فاطميه را با هدف بسط و گسترش فضائل ديني و مناقب يگانه دخت پيامبر (ص) و تبليغ سبک زندگي و چگونگي حرکت ديني و اجتماعي و سياسي ايشان در عرصه اسلام عنوان کرد.

حجت الاسلام عارفي بيان داشت: در همين راستا به منظور بهره مندي ساکنان روستاهاي سيستان نيز برنامه هاي متعددي با همکاري هيئت هاي مذهبي و همچنين روحانيان اعزامي برگزار خواهد شد.

وي برگزاري دعاهاي ندبه، کميل، زيارت عاشورا، قرائت خطبه فدکيه و محافل انس با قران و حديث و همچنين برپايي خيمه هاي عزاداري و ايستگاه هاي صلواتي و برگزاري مراسم سخنراني و نوحه خواني را از جمله برنامه هاي دهه فاطميه در سيستان نام برد.

 

وي گفت: مراسم محوري شهادت حضرت زهرا(س) چهاردهم فروردين ماه سال آينده با حضور دوستداران و دل سوختگان آن حضرت در محل چهار راه شهدا زابل برگزار مي گردد.

اضافه کردن نظر


شما اینجا هستید: Home مقالات با شما 150 برنامه محوری در سیستان به مناسبت دهه فاطمیه برگزار می شود