دوشنبه, 11 فروردين 1399

خارج شدن ۲۹۴ میلیون تومان از حساب شهرداری از زبان سعید افسری

بسم الله الرحمن الرحیم


با سلام
با توجه به وضعیت بحرانی شهرداری زابل و از آغاز شورای چهارم و انتخاب شهردار ، چندین مرتبه به عناوین مختلف حساب های شهرداری مسدود و یا از اعتبارات آن برداشت شد. این اتفاقات در زمانی افتاد که خرید قیر و ملزومات مورد نیاز جهت طرح های عمرانی شهرداری با مشکلات عدیده ای رو برو بوده است و حقوق و مزایای پرسنل اداری و کارگران شهرداری هر چند ماه یک بار پرداخت می گردد. تحت فشار قرار گرفتن شهرداری از سوی طلبکاران که خود بهتر می دانند که برخی تعهدات بر شهرداری تحمیل شده است، جای نگرانی دارد. انسداد حساب شهرداری برای یکی از مالکین که خود این عزیز هم می داند شهرداری در زمان بازگشایی بلوار پرداخت این هزینه را تعهد نکرده ، قصه پر غصه ماست. جا دارد از اکثر مالکین که با درک شرایط فعلی شهر و شهرداری ، فرصت لازم را به شهرداری برای پرداخت بدهی های خود داده اند واین مجال را فراهم کرده اند تا بتوانیم بر مشکلات فائق آییم تشکر وقدردانی ویژه کنم. مالک محترمی علی رغم پیگیری شورای شهر تهدید کرده اموال و تجهیزات شهرداری را توقیف می کند. احسنت به این سیستان دوست عزیز!!!
بر اساس پیگیریه ای انجام شده برداشت 3 مرحله ای از اعتبارات عمرانی شهرداری ، مرحله اول 90 میلیون تومان
مرحله دوم 110 میلیون تومان ، مرحله سوم 294 میلیون تومان از حساب شهرداری جای نگرانی دارد ، زیرا این اعتبارات بر اساس توافقنامه فیمابین شهرداری با استانداری به حساب شهرداری برای اجرای طرح عمرانی از جمله بهسازی خیابانها و معابر و آسفالت به حساب شهرداری واریز شده است حتی خود شهرداری خارج از توافقنامه حق برداشت این اعتبارات را ندارد. و در آینده شهرداری در مقابل دیوان  محترم محاسبات با چالش روبرو خواهد شد.
ضمن اینکه بر اساس گفته شهردار زابل ، شهرداری در خواست اعاده دادرسی داده و این امر توسط دادگاه مورد قبول واقع شده است. و البته شهرداری 2 هفته مهلت داشته تا این اعتبارات را هزینه کند که متاسفانه این اعتبارات از حساب شهرداری خارج شده است.

 

 

ارادتمند
سعید افسری

اضافه کردن نظر


شما اینجا هستید: Home مقالات با شما خارج شدن ۲۹۴ میلیون تومان از حساب شهرداری از زبان سعید افسری