دوشنبه, 11 فروردين 1399

مقاله ها

ضیافت افطاری سران طوایف سیستان

 

 

این ضیافت شامگاه پنجشنبه مصادف با شب شانزدهم ماه مبارک رمضان  با حضور بزرگان طوایف سیستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سایت سیستان ما ;  مراسم مودت (افطاری) به همت کربلایی غلامحسین مومنی درمورخ پنجشنبه ۱۱ تیر ۹۴  در روستای حسین آباد جر  برگزار گردید .

اولین سخنران این مراسم سردار بارانی بود که به بیان مشکلات عدیده سیستان از جمله خشکسالی و بیکاری و .. پرداختند و خواستار اتحاد و همبستگی بین همه ی طوایف سیستان شدند و بیان داشت نباید اجازه سوء استفاده از موقعیت بزرگان را به عده ای داد و در این امر باید تلاش صورت گیرد.

در ادامه این نشست سردار فریبرز فیروزی جهانتیغ بزرگ طایفه جهانتیغ  به بیان اهمیت فرهنگ طایفه ای در سیستان پرداختند و افزودند طوایف باید با هم متحد شوند و مشورت کنند و نگاه نباید نگاه فامیل باشد بلکه نگاه آبادانی سیستان باشد.

در ادامه مهندس فیروزی جهانتیغ بیان داشتند  شناخت فرهنگ سیستان برای مردم سیستان مانند آب است برای ماهی یعنی بدون شناخت فرهنگ  این جامعه دولتمردان قادر به انجام هیچ کاری نیستند

قابل به ذکر است در این مراسم بزرگان طوایف از جمله : گرگیچ ، سارانی ، بارانی ، بزی ، کیانی  ، پودینه ، سراوانی، فیروزکوهی، شهرکی ، جهانتیغ ،دهمرده ،ارباب زهی ،  ، ریگی ، شاهوزهی ، جر و… حضور داشتند.

در پایان این جلسه  مقرر شد که در جلسات بعدی نهایتا براساس مشورتهای قومی بتوانیم تصمیمات کاربردی برای توسعه سیستان بگیریم.

 

 

اضافه کردن نظر


شما اینجا هستید: Home