займ на карту срочно
کد خبر: 43506 | سرویس: جامعه
تاریخ انتشار: 11 جولای 2023 | ساعت » 21:27

وزیر کشور با اعلام اینکه سه میلیون نفر در جشن ۱۰ کیلومتری غدیر در تهران حضور داشتند، گفت: برخی می‌گویند دهه هشتادی‌ها از انقلاب جدا شده‌اند، درصورتی که همین دهه هشتادی‌ها آیین هایی چون غدیر و اربعین را برپا می‌کنند.

به گزارش کیانسه به نقل از ایرنا ، احمد وحیدی روز سه‌شنبه در همایش «امیرالمومنین علیه‌السلام؛ معیار زندگی، الگوی حکمرانی» با تبریک عید غدیر و روز مباهله گفت: دین اسلام در روز غدیر کامل شد اما آنچنان که شایسته بود، حقایق آن در اذهان مردم جاری و ساری نشد به طوری که تا ۶۰ سال بعد از شهادت حضرت امیرالمومنین(ع) بر منابر ایشان را دشنام می‌دادند.

وزیر کشور با اشاره به نقش مهم رسانه در همه زمان‌ها اضافه کرد: رسانه آنچنان در آن زمان تاثیرگذار بود که فضا را علیه امیرالمومنین (ع) تغییر داده و پرده‌های دروغ را برافراشته بود.

وی با بیان اینکه نظام سیاسی اسلام، در واقعه غدیر خود را نشان می‌دهد، اظهار داشت: از پس قرن‌ها، انقلاب اسلامی ایران در امتداد غدیر، بروز کرد؛ امروز جریان غدیر به برکت انقلاب اسلامی و ولایت فقیه زنده است.

وحیدی حماسه غدیر امسال را از عنایت الهی دانست و گفت: خداوند هر روز یکی از الطاف بزرگ خود را به ما نشان می‌دهد؛ سال‌های گذشته، حماسه بزرگ اربعین رخ داد و این رویه تا امروز ادامه دارد.

وی ادامه داد: حماسه غدیر از سال گذشته آغاز شد و بر اساس برآوردها امسال حدود ۳ میلیون نفر در این جشن در تهران حضور داشتند.

وزیر کشور با بیان اینکه اگر اهمیت غدیر از عاشورا بیشتر نباشد، کمتر هم نیست، اظهار داشت: گفتن از غدیر و نکات وجودی و فضایل امیرالمومنین حضرت علی (ع) اهمیت دارد زیرا امکان ندارد جوان ما با معارف اهل بیت علیهم‌السلام آشنا باشد و منحرف شود.

وی با تأکید بر اینکه برپاکنندگان آیین‌های مذهبی اغلب از قشر جوان هستند، افزود: می‌گویند دهه هشتادی‌ها از انقلاب جدا شدند، درصورتی که همین دهه هشتادی‌ها مراسم اربعین را برگزار می‌کنند و بنابراین جلسات فرهنگی در نظام جمهوری اسلامی ایران برای چگونگی راهنمایی جوانان، بسیار مهم است.

صدیقی: دشمنان نتوانستند مردم را از امامین انقلاب جدا کنند

حجت‌الاسلام کاظم صدیقی دبیر کل بنیاد بین المللی غدیر نیز در سخنانی اظهار داشت: محبت شیعه واقعی به امام علی (ع) آنچنان ریشه دار است که هیچگاه در هیچ شرایط سخت دست از علی(ع) برنمی دارد.

وی اضافه کرد:‌ با وجود فشار جنگ، تحریم های اقتصادی و تبلیغاتی، دشمنان مگر توانستد مردم را از امامین انقلاب جدا کنند که بتوانند از امیرالمومنین حضرت علی (ع) جدا کنند؟

وی به بیان شخصیت‌های وجودی حضرت علی (ع) پرداخت و اظهار داشت: برگزاری مراسم و مجالس معرفتی، راهپیمایی‌ها، جشن‌ها و تزئین شهرها در عید غدیر دلایلی دارد که نخستین دلیل آن، تکوین است؛ امیرالمؤمنین و امامان دریای معرفت، ایمان و علم هستند.

صدیقی حضرت علی(ع) را آیینه صفات خداوند دانست و تاکید کرد: محبت به امیرالمومنین فطرت، خلقت و سیرت ما و ارث پیامبران است. علی (ع) نه یک فرد، بلکه یک منظومه است که در آیه مباهله قرآن کریم نیز به ایشان و اهل بیت پیامبر(ص) اشاره شده است.

امام جمعه موقت تهران با یادآوری اینکه در آیه مباهله نظام خانواده بیان شده است، از مردم خواست که به تبعیت از این آیه از قرآن کریم، حافظ خانواده خود باشند و اجازه ندهند گرگ‌ها نظام خانواده را بدرند.

صدیقی در این ارتباط به تلاش دشمنان در حوزه عفاف و حجاب اشاره کرد و افزود: دشمن در حال هجمه به عفاف و حجاب و مقام والای زن است. این خانواده‌ها بودند که قدرت خلق کردند و قدرت‌های اتمی را به زانو درآوردند.

دبیر کل بنیاد بین المللی غدیر بنیان خانواده را در نظام اسلامی مهم دانست و گفت:‌ آیه مباهله جنبه سیاسی، تربیتی و اجتماعی دارد و خانواده ها باید قلب فرزندان خود را به محبت اهل بیت آشنا کنند.

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین اخبار