займ на карту срочно
کد خبر: 43512 | سرویس: جامعه
تاریخ انتشار: 11 جولای 2023 | ساعت » 21:33

مدرس سواد رسانه‌ای و پژوهشگر حوزه رسانه گفت: دشمنان اکنون فضای مجازی را ابزار جنگ قرار داده‌اند و از راهبرد روایت برای هجمه استفاده می‌کنند.

محمد لسانی در آیین سلسله نشست‌های ایمان و امید ویژه جوانان شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در سالن همایش مجتمع شهید کلاهدوز شهمیرزاد در شهرستان مهدیشهر استان سمنان ابراز کرد: ۹ تا ۱۱ ساعت به صورت روزانه در ایران افراد درگیر فضای مجازی هستند و این در حالی است که در کشورهای پیشرفته این شاخص به طور میانگین سه تا چهار ساعت است.

مدرس سواد رسانه‌ای و پژوهشگر حوزه رسانه با بیان اینکه به ازای هر ۱۰۰ نفر ۲.۵ نفر در کشورهای پیشرفته بیشینه مصرف در فضای مجازی دارند، گفت: طبق گزارش‌ها به ازای هر ۱۰۰ نفر ۱۱ نفر در ایران بیشینه مصرف فضای مجازی دارند.

وی با بیان اینکه طبق گزارش‌ها ۹۷ درصد جوانان کشور به فضای مجازی دسترسی دارند و نبود محدودیت و سرعت انتشار، از عوامل توجه به فضای مجازی است، تصریح کرد: همه رسانه‌ها فقط محدود به رسانه‌های مجازی نیست و همه رسانه‌های مدرن فقط اینترنت و فضای مجازی محسوب نمی شود.

لسانی تصریح کرد: جنگ مخفی دشمنان با ایران به فضای مجازی کشیده شده است و اکنون دشمنان از راهبرد روایت و ظرفیت فضای مجازی به عنوان سلاح برای هجمه استفاده می‌کنند.

وی درباره رسانه های مطبوعاتی نیز افزود: رسانه‌های مطبوعاتی کشور، به دلیل هیجانی شدن افکارها، وضعیت مناسبی ندارند.

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین اخبار