займ на карту срочно
کد خبر: 44443 | سرویس: فرهنگی و هنری
تاریخ انتشار: 14 فوریه 2024 | ساعت » 11:49

سالار عقیلی خواننده موسیقی ایرانی در اولین روز از برگزاری سی و نهمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر تازه ترین کنسرت خود را در تالار وحدت تهران برگزار کرد.

سالار عقیلی خواننده موسیقی ایرانی شامگاه روز دوشنبه بیست و سوم دی ماه و در اولین روز از برگزاری سی و نهمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر تازه ترین کنسرت خود را در تالار وحدت تهران برگزار کرد.

سالار عقیلی که طی سال های اخیر کنسرت های متعددی با گروه راز و نیاز برگزار کرده‌است، در تازه ترین کنسرت موسیقی این مجموعه موسیقایی که در حضور ابوالفضل پورعرب از ستارگان پیشگام سینمای ایران، رضا مهدوی دبیر سی و نهمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر، سید محمد هاشمی قائم مقام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد اله‌یاری مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی، امیرعباس ستایشگر مدیر عامل انجمن موسیقی ایران پیش روی مخاطبان قرارگرفت تلاش کرد تا با اجرای چند قطعه جدید شب خاطره انگیزی را برای مخاطبان رقم بزند.

این خواننده در ابتدای این کنسرت ضمن خوش و بش با حاضران در تالار وحدت گفت: بسیار خوشحالم بعد از مدت ها در خدمت شما مخاطبان هستیم تا بتوانیم شب خاطره انگیزی را برای شما رقم بزنیم.

وی در ابتدای این کنسرت برای اولین بار قطعه «شهر خاموش» به آهنگسازی ابوالفضل صادقی نژاد را برای مخاطبان اجرا کرد. این در حالی است که قطعات «چه بگویم» به آهنگسازی فرید سعادتمند، «شیدایم کن» به آهنگسازی فرید سعادتمند، «آتش عشق» به آهنگسازی سینا صدفی، «دلبر جان» به آهنگسازی میلاد ترابی، «سرو زیر آب» به آهنگسازی فرید سعادتمند، «ایران» به آهنگسازی بابک زرین، دیگر آثاری بودند که سالار عقیلی در این کنسرت اجرا کرد.

«حال دلم» به آهنگسازی حمیدرضا گلشن یکی دیگر از قطعات جدید سالار عقیلی بود که به گفته این خواننده برای اولین بار در کنسرت های او اجرا می شود.

سالار عقیلی در این بخش از کنسرت بود که در معرفی ابوالفضل پورعرب به عنوان مهمان ویژه توضیح داد: امشب یک مهمان بسیار ارزشمند داریم که سال‌های سال در سینمای‌ ایران با هنر او زندگی کردیم. به راستی که ابوالفضل پورعرب در این سال‌ها آثار ارزشمندی را از خود بر جای گذاشت که هر کدام و به ویژه فیلم «عروس» برای ما در برگیرنده حال و هوای خاطره انگیزی است. به همین بهانه از شما خواهش می کنم این هنرمند ارزنده سینمای ایران را تشویق کنید.

این خواننده در این قسمت بود که دقایقی صحنه را ترک کرد تا گروه اجرایی قطعات بی کلامی را پیش روی مخاطبان اجرا کند.

«بی قرار» به آهنگسازی حمیدرضا گلشن، «برادر جان» به آهنگسازی بابک زرین، «خوشه چین» به آهنگسازی روح الله خالقی از دیگر آثاری بودند که در بخش دوم کنسرت اجرا شدند. ضمن اینکه قطعه «نفس» به آهنگسازی سیم تاج، «چه روزهایی» به آهنگسازی حمیدرضا گلشن و قطعه «خشکسالی» به آهنگسازی مهدی معظم هم از جمله قطعاتی بود که برای اولین بار در این اجرای زنده پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

سالار عقیلی در این بخش‌ با اشاره به حضور مادرش در این کنسرت عنوان کرد: بوسه بر دستان مادر می زنم که هر آنچه امروز در موسیقی دارم به برکت حضور اوست. من هر وقت می خواهم او در ردیف اول صندلی کنسرت های من حضور داشته باشد، نمی پذیرد و همواره در ردیف میانی سالن می نشیند چرا که بر این باور است که مخاطبان مهم تر هستند.

این خواننده موسیقی ایرانی در بخش های پایانی کنسرت بود که با معرفی امیرحسین سمیعی، رضا مهدوی و امیرعباس ستایشگر به مخاطبان گفت: چه خوب است که مدیران برگزاری جشنواره خودشان از هنرمندان موسیقی هستند که در حوزه خوانندگی و نوازندگی فعالیت می کنند.

وی همچنین از محمد اله یاری مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی هم قدردانی کرد.

از نکات مثبتی که درباره این کنسرت می توان به آن اشاره داشت، معرفی تک به تک آثار از سوی خواننده بود که در کمتر کنسرتی رخ می‌دهد.

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین اخبار