займ на карту срочно
کد خبر: 44601 | سرویس: جامعه
تاریخ انتشار: 20 می 2024 | ساعت » 13:23

از لحظه انتشار خبر رسمی شهادت ابراهیم رئیسی، وزیر امور خارجه و هیأت همراهان او، چهره‌های سیاسی هر کدام با انتشار پیام‌هایی به این خبر واکنش نشان دادند.

خبری کوتاه و یک خطی؛ «بالگرد ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان، در مسیر در منطقه جنگلی دیزمار بین روستای اوزی و پیر داوود دچار سانحه شد.»

در نتیجه این سانحه تلخ، ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری کشورمان، حسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه، آیت الله آل هاشم امام جمعه تبریز، مالک رحمتی استاندار تبریز، سردار سرتیپ دوم پاسدار سید مهدی موسوی سرتیم حفاظت رئیسی و سه خلبان کادر پرواز، به شهادت رسیدند.

جستجوی ۱۵ ساعته برای یافتن محل وقوع سانحه و پیدا کردن بالگرد رئیس جمهور ساعاتی پر التهاب و سخت بود و در نهایت در دقایق ابتدایی صبح امروز با پیدا شدن لاشه هلی کوپتر حامل رئیس جمهور و همراهانش خبر شهادت آنها تایید شد.

از لحظه انتشار خبر رسمی شهادت ابراهیم رئیسی، وزیر امور خارجه و هیأت همراهان او، چهره‌های سیاسی هر کدام با انتشار پیام‌هایی به این خبر واکنش نشان دادند.

حسن روحانی، رئیس دولت دوره‌های یازدهم و دوازدهم، با انتشار پیامی در واکنش به این حادثه تلخ در پیامی نوشت: «خبر ناگوار سقوط بالگرد حامل رئیس‌جمهور محترم و همراهان، موجب تأثر و نگرانی فراوان شد. متأسفانه این حادثه دلخراش به شهادت حجت‌الاسلام‌ و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس‌ محترم جمهوری اسلامی ایران، آقای دکتر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز، آقای دکتر مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، تیم حفاظت و خدمه پرواز منجر شد و صفحه تلخی در کتاب انقلاب اسلامی ورق خورد. انقلاب اسلامی در طول ۴۵ سال گذشته روزهای تلخ بسیاری دیده اما با عنایات الهی و هدایت حضرت امام راحل و مقام معظم رهبری و حمایت مردم بزرگوار توانستیم این مصائب را به جلوه‌های ماندگار همدلی ملی و اتحاد اجتماعی تبدیل کنیم. بدون تردید این مصیبت بزرگ را نیز با تکریم به‌یادمادنی شهدای گرانقدر توسط مردم عزیز و تقویت انسجام اجتماعی طی خواهیم کرد.»

سید حسن خمینی، تولیت موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی، نیز که کلاس های درس امروز خود را نیز تعطیل کرده بود، با انتشار پیامی نوشت: «حادثه دلخراش سقوط هلیکوپتر و شهادت ناباورانه رئیس جمهور، وزیر امور خارجه، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، استاندار و همراهانشان، مایه تأثر شدید شد. اینجانب از سالها قبل با شهید حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی آشنایی و معاشرت داشتم. صفای باطن، تواضع و شوق خدمتگزاری به مردم مهم ترین ویژگی او در تمام این ادوار بود. ارتقاء مسئولیت های رسمی، هیچ گاه باعث دگرگونی روحیات این روحانی خدمتگزار نشد. ارادت قلبی شهید رئیسی به امام چنان بود که در مهم ترین سالهای مسئولیت در قوه قضائیه و ریاست جمهوری نیز آن را فراموش نکرد و بر آن مداومت می ورزید. همچنین لازم می دانم از امام جمعه ی محبوب و مردمی تبریز آیت الله آل هاشم و دیپلمات نجیب و محترم جناب آقای دکتر امیرعبداللهیان یاد کنم و خدمات آنان در این سالها را تکریم کنم.»

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات دولت دوازدهم نیز در پیامی نوشت: «بی‌شک، ایران عزیز ما امروز با خبر شهادت رییس جمهور متاثر است. صفای باطن و اخلاص این شهید عزیز که من حقاً به او علاقه‌ی قلبی داشتم برای او بهترین تقدیر را رقم زد و شهادت، این مرگ تاجرانه نصیب او شد. خوشا به سعادت او. خوشا به سعادت او. داغ جانسوز دیگری که امروز متحمل هستیم فقدان رجل الهی، آیت الله آل هاشم است. در دل مردم جای داشت و عزیز مردم تبریز بود. رحمت و رضوان الهی بر او و وزیر امورخارجه‌ی‌ پرتلاش جناب آقای امیرعبدالهیان و استاندار جوان آذربایجان شرقی و سایر همراهان این عزیزان. این واقعه‌ی تلخ را به خانواده این عزیزان، مردم سربلند ایران و بویژه کوه استوار انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه‌ای(حفظه الله) تسلیت عرض می‌کنم.»

امیر محمدرضا آشتیانی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح هم در واکنش به شهادت رئیس جمهور و هیأت همراه او نوشت: «إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ آهوشدن که قسمت هرکس نمی‌شود/ ضامن‌ترین امام تو را در برگرفت خادم‌الرضا آیت‌الله رئیسی، خدمتگزارمحبوب ملت ایران وهمراهان محترم ایشان، درایام ولادت امام‌رضا(ع)، درمیدان “جهادِ خدمت به مردم ” به‌ شهادت رسید و مهمان آن امام‌مهربان شدند.»

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین اخبار