займ на карту срочно
کد خبر: 40528 | سرویس: اقتصاد
تاریخ انتشار: 26 می 2021 | ساعت » 17:37

پیش‌بینی‌های صورت گرفته بیانگر آن است که هفته آینده دمای هوا افزایش یابد و برهمین اساس احتمال افزایش مصرف برق وجود دارد که توصیه می‌شود مشترکان از مصارف غیرضروری خودداری کنند.

مصطفی رجبی مشهدی در یک پیام تصویری افزود: با توجه به بهبود شرایط دمایی و همکاری خوب مشترکان صنعتی، کشاورزی و خانگی، امروز محدودیت‌ها به حداقل ممکن رسیده  است و  در صورت تداوم همکاری مردم، امروز مشکلی در تامین برق نخواهیم داشت.

سخنگوی صنعت برق خاطرنشان ساخت: برای هفته آتی، با توجه به افزایش دما، پیش‌بینی می‌شود که مصرف برق افزایش قابل توجهی داشته باشد.

رجبی مشهدی گفت: بر این اساس از همه مشترکان درخواست می‌شود  تا حد امکان از مصارف غیرضروری در ساعت اوج مصرف خودداری کنند.

وزیر نیرو از افزایش ۱۹ درصدی مصرف برق نسبت به سال گذشته خبر داد.

رضا اردکانیان با اشاره به در پیش بودن ایام گرم سال و ضرورت مدیریت مصرف انرژی در کشور، گفت: وزارت نیرو با تمام ظرفیت در تلاش برای خدمات‌رسانی برقی در سراسر کشور است.

وی  ادامه داد: البته اصلاح الگوی مصرف نیاز امروز جامعه ایرانی بوده و با توجه به سطح بالای میانگین مصرف انرژی در کشور باید کارهای فرهنگی و اقناعی لازم برای مدیریت مصرف انجام گیرد.

وزیر نیرو توضیح داد:خاموشی‌های اخیر در کشور ناشی از دو مسئله مهم خشکسالی و مصارف غیرمتعارف است و باید در این راستا تدابیر جدی اندیشیده شود/ایرنا

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین اخبار