займ на карту срочно
کد خبر: 41003 | سرویس: موسیقی
تاریخ انتشار: 26 جولای 2021 | ساعت » 17:15

کنسرت آنلاین «نغمه‌های تهران» با همکاری ارکستر ملی نیایش و با اجرای حجت اشرف‌زاده و همراهی دو خواننده تازه، روی صحنه می‌رود.

کنسرت آنلاین «نغمه‌های تهران»، در عید غدیر خم (پنجشنبه هفتم مرداد) و به یاد مجید وفادار و محمد سریر، در برج میلاد، اجرا می‌شود. حجت اشرف‌زاده، محمد رضازاده و مهدی محمدی در این کنسرت خواهند خواند.

این کنسرت توسط ارکستر نیایش به سرپرستی علیرضا امینی اجرا خواهد شد. تنظیم و پارتیتوراسیون قطعات، توسط ایمان ملکی انجام شده است و ارکستر توسط وحید وفایی رهبری می‌شود.

حجت اشرف‌زاده در حاشیه تمرین این اجرا، در گفت‌وگویی کوتاه گفت: «در شرایط فعلی که کرونا در کشور همه‌گیر و بسیاری از هنرمندان به ویژه اهالی موسیقی، خانه‌نشین شده‌اند، انجام این‌گونه فعالیت‌ها، هم حال شهروندان را بهتر می‌کند و هم حال اهالی موسیقی را.»

او سپس درباره زنده نگه داشتن یاد و نام و خاطره مجید وفادار گفت: «آثاری که در این کنسرت اجرا می‌کنم، از آثار ماندگار و خاطره‌انگیز بسیاری از مردم شهر است که در ذهن مردم، به ویژه شهروندان تهرانی ماندگار است و عاشقانه‌های بسیاری را برای مردم این شهر رقم زده است. چه خوب است که نسل امروز نیز با این آثار آشنا شوند و این‌گونه، جوانان نسل امروز با جوانان گذشته پیوند بخورند.»

همچنین علیرضا امینی، آهنگساز، که سرپرستی ارکستر نیایش را برعهده دارد، در توضیحاتی درباره این کنسرت گفت: «من حدوداً هشت سال است که روی آثار استاد مجید وفادار کار می‌کنم و با توجه به این‌که امسال به‌نام تهران نام‌گذاری شده است، با همکاری خانه موسیقی ایران و برج میلاد که نماد و افتخار ایران و پایتخت است، قطعات خاطره‌انگیزی از استاد وفادار و استاد سریر را برای ماندگاری در تاریخ موسیقی پایتخت اجرا خواهیم کرد.»

او ادامه داد: «استاد وفادار در دهه ۳۰، آهنگ‌هایی را برای فیلم «شب‌های تهران» ساخت که در ذهن و خاطر بسیاری از مردم ماندگار شد و ما این آهنگ‌ها را با عنوان «نغمه های تهران» روی صحنه می‌بریم. این کنسرت متشکل از چهار اثر موسیقی از فیلم «شب‌های تهران»، یک اثر از استاد محمد سریر که برای استاد محمد نوری ساخته بودند، دو اثر از ساخته‌های خودم برای تهران و همچنین ۵ اثر نوستالژیک از آثار قدیمی استاد وفادار است.»

او با اشاره به تجلیل از مجید وفادار و همچنین محمد سریر در حاشیه اجرای این کنسرت آنلاین گفت: «کنسرت در دو نوبت اجرا می‌شود که اجرای اول در تاریخ هفتم مرداد به صورت آنلاین است و اجرای دوم در ۱۶ مهر در صورت پایان شرایط بحرانی بیماری کرونا با حضور مخاطبان و علاقه‌مندان در سالن مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد اجرا خواهد شد. مراسم تجلیل از استاد مجید وفادار به عنوان هنرمند مبدع و اولین آهنگسازی که برای تهران در نیمه اول قرن، آثاری ماندگار خلق کرده و استاد محمد سریر، هنرمند برجسته‌ای که در نیمه دوم قرن اثری فاخر ساخته‌اند، در اجرای دوم و با حضور استاد سریر و برادرزاده استاد وفادار، بانو پوراندخت وفادار، برگزار می‌شود.»

علیرضا امینی همچنین درباره ارکستر نیایش و اجرای خوانندگان این کنسرت نیز توضیح داد: «این ارکستر متشکل از سازهای زهی، بادی، ایرانی و سازهای پرکاشن است و حجت اشرف‌زاده (۴ اثر)، محمد رضازاده (۴ اثر) و مهدی محمدی (۴ اثر) از آثار ماندگار و عاشقانه تهران را اجرا می‌کنند.»

این کنسرت با توجه به شرایط ویژه کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همچنین حفظ سلامت شهروندان، در روز پنجشنبه ۷ مرداد به صورت آنلاین اجرا می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند ساعت ۲۱، این اجرا را در پلتفرم‌های اشتراک فیلم، ببینند و بشنوند/خبرآنلاین

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین اخبار