займ на карту срочно
کد خبر: 41022 | سرویس: موسیقی
تاریخ انتشار: 28 جولای 2021 | ساعت » 17:26

ماجرای انتشار آهنگ جدید خسروی آواز ایران فعلا در هاله ابهام قرار دارد و جنبه‌های زیادی از این داستان هنوز پنهان است.

در روزهای اخیر انتشار قطعه‌ای جدید از محمدرضا شجریان دوستداران خسروی آواز ایران را شگفت‌زده کرده است. قطعه‌ای که مدت‌های مدیدی بعد از کوچ استاد منتشر شده و همین هم حواشی و شایعات زیادی در فضای مجازی به‌وجود آورده است. حالا محمدحسین آقاسی، وکیل استاد شجریان با تأکید بر اینکه «نمی‌دانیم چه کسانی به این نسخه دسترسی داشته‌اند» از چرایی و چگونگی انتشار این قطعه ابراز بی‌اطلاعی کرده و به قطع و یقین ادعا می‌کند که «اضافه کردن برخی ویدیوها و صداها در این ویدیو، تحریف است»

انتشار قطعه جدید شجریان

ماجرا با لو رفتن قطعه جدید استاد محمدرضا شجریان آغاز شد. قطعه‌ای تحت عنوان «تا آخرین نفس» با آواز محمدرضا شجریان که به‌تازگی لو رفته و منتشر شده است.

انتشار قطعه «تا آخرین نفس» که در واقع همان قطعه‌ای است که مجید درخشانی پس از درگذشت استاد شجریان از وجود آن خبر داده و از همایون درخواست کرده بود آن را منتشر کند؛ واکنش‌های مختلف و متفاوتی را در فضای مجازی و رسانه‌ای ایران به همراه داشته است. با این‌حال به رغم حمایت و استقبال دوستداران محمدرضا شجریان از انتشار این قطعه، می‌توان گفت که واکنش‌های انجام شده نسبت به این اتفاق در کل منفی بوده و خیلی‌ها انتشار اثری از یک هنرمند محبوب درگذشته بدون دخالت و حتی اطلاع خانواده و بازماندگان آن هنرمند را تقبیح کرده‌اند.

پاسخ به شایعات

حالا محمدحسین آقاسی، وکیل محمدرضا شجریان در پاسخ به واکنش‌ها و عکس‌العمل‌های رسانه‌ای و مجازی دوستان و دوستداران استاد می‌گوید که «لو رفتن قطعه «‎تا آخرین نفس» بدون رضایت و حتی اطلاع خانواده استاد ‎شجریان صورت گرفته و این خانواده رضایتی برای انتشار «‎تا آخرین نفس» نداشته‌اند».

محمدحسین آقاسی در ادامه با اشاره به اینکه «نمی‌دانیم چه کسانی به این نسخه دسترسی داشته‌اند»، ادعا کرده که «قطعا اضافه کردن برخی ویدیوها و صداها در این ویدیو، تحریف قلمداد می‌شود».

وکیل محمدرضا شجریان، خسروی آواز ایران، درباره واکنش احتمالی همایون و دیگر اعضای خانواده شجریان نیز می‌گوید که «با ‎همایون در این مورد صحبت کرده‌ام و به نظر می‌رسد که فعلا قرار نیست و در واقع نمی‌خواهد درباره این موضوع اظهار نظر کند.»

این یعنی که حداقل به این زودی پیگیری حقوقی این اتفاق را نباید انتظار داشته باشیم. یا همان‌طور که محمدحسین آقاسی گفته: «پیگیری حقوقی این موضوع باید با تصمیم خانواده باشد» و فعلا خانواده استاد شجریان تصمیم جدی برای پیگیری قضائی و حقوقی افشا و انتشار قطعه جدید محمدرضا شجریان ندارد.

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین اخبار