займ на карту срочно
کد خبر: 41625 | سرویس: موسیقی
تاریخ انتشار: 14 نوامبر 2021 | ساعت » 12:27

قطعه «گل‌وبلبلِ» نادر مشایخی برای «پروژه‌ بیست»؛ به مناسبت بیست سالگی گروه موسیقی یارآوا تصنیف و ضبط شد.

قطعه‌ نادر مشایخی (آهنگساز و رهبر ارکستر) که برای «پروژه‌ بیست» تصنیف شده است ضبط شد.

طبق اعلام روابط‌عمومی گروه موسیقی یارآوا، «گل‌وبلبل» عنوان جدیدترین اثر نادر مشایخی است که طی چند ماه گذشته نوشته شده و هفته‌ گذشته با نوازندگی نوازندگان ارکستر مدرن یارآوا در استودیو کرگدن و به رهبری این آهنگساز ضبط شد. این قطعه به همراه دیگر قطعات ساخته‌شده برای «پروژه‌ بیست» و به مناسبت بیست سالگی گروه موسیقی یارآوا برای اولین بار اجرا و در قالب سی‌دی منتشر خواهد شد.

نوازندگان ارکستر مدرن یارآوا در این قطعه پگاه تسلیمی، سارا طرابادی، علیرضا دزفولیان، امیرحسین شریعتی، نسترن غفاری، بهراد علیقورچی، فرهاد حق‌سالمی، هیوا عباسی و نوازنده‌ مهمان رضا فرهادی بودند.

پیش از این نیز، قطعه‌ مهدی بهبودی به خوانندگی شقایق باقری  و صدابرداری رضا فرهادی در استودیو کرگدن و قطعه‌ شادی کسایی به نوازندگی حسنا پارسا و صدابرداری پائولو مُدونو، در استودیو O.A.S.I.  در رم ایتالیا ضبط شده بود.

پروژه‌ «بیست» به مناسبت ۲۰ ‌سالگی گروه موسیقی یارآوا برنامه‌ریزی شده است. این گروه در قالب این پروژه به بیست آهنگساز موسیقی معاصر ایرانی سفارش قطعه داده است. قطعات ساخته شده اجرا و ضبط می‌شوند و در یک مجموعه به صورت فیزیکال منتشر خواهند شد.

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین اخبار