займ на карту срочно
کد خبر: 42191 | سرویس: فرهنگ
تاریخ انتشار: 5 مارس 2022 | ساعت » 19:26

برنامه «تاک» با اجرای مجری با سابقه صدا و سیما داریوش کاردان با حضور افراد موفق جامعه که با کمترین هزینه توانسته‌اند کارهای بزرگی انجام دهند، روی آنتن رفته است.

بخش‌هایی از صحبت‌های داریوش کاردان درباره بازگشت و اجرای برنامه در تلویزیون را مرور می‌کنیم.

 دلیل دوری شما در این سال‌ها از اجرا در تلویزیون   و دلیل این‌که بعد از سال‌ها اجرای برنامه «تاک» را پذیرفتید  چه بود؟
اگر بخواهم صادقانه صحبت کنم باید بگویم. به‌دلیل این‌که حرف‌ها ناگفته می‌ماند و دوست ندارم بعد از سال‌ها اجرا در رسانه ملی حرف‌هایم سانسور  شود. از طرفی جدا از ممیزی   که در برخی برنامه‌ها به‌عنوان مجری حضور داشتم وجود داشت، حرف زدن در این روزها کلا مشکل بوده و هست. به‌عنوان مجری نمی‌توان در یک برنامه تلویزیونی صحبت کرد و انتظار داشت به مردم یا مسؤولان برنخورد. هر حرفی می‌زنیم به عده‌ای برمی‌خورد و فردای آن روز علیه سازمان صداوسیما، برنامه و مجری موضع می‌گیرند. به‌عنوان مثال بارها دیده‌ایم مسؤولان که خود عهده‌دار این وضع موجود هستند درباره علت‌ها و افرادی که باعث این اوضاع هستند صحبت می‌کنند اما اگر در یک برنامه تلویزیونی یک مجری درباره این مشکلات صحبت کند، همان مسؤول درباره صحبت‌ها و برنامه پخش شده موضع می‌گیرد و رسانه ملی، برنامه و مجری را متهم به سیاه‌نمایی می‌کند. همه مردم از مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مطلع هستند و در فضای مجازی هم درباره تمام این مشکلات صحبت می‌شود اما تنها جایی که حق ندارد درباره مشکلات مردم صحبت کند رسانه ملی و برنامه‌هایی است که در این سازمان تولید می‌شود.  با توجه به تمام این دلایلی که گفتم چند وقتی بود از فضای اجرا دور بودم و دوست نداشتم جلوی دوربین حضور داشته باشم. زمانی هم که مریم نوابی‌نژاد پیشنهاد حضور در برنامه تاک را مطرح کرد یک سؤال از او پرسیدم که آیا می‌توانیم در این برنامه حرف بزنیم و او گفت تا حدودی می‌توان صحبت کرد و من هم از این روزنه استفاده کردم تا حد توان با مردم عزیز ایران صحبت کنم. البته از مدیر شبکه دو و مدیر طرح و برنامه این شبکه نیز تشکر می‌کنم که از این برنامه حمایت کرده‌اند تا روی آنتن برود. من هیچ‌گاه در برنامه‌هایی که داشتیم به خودم اجازه ندادم که به شخص یا ارگانی توهین کنم. به‌واقع حرف‌های من درددل مردم است که با چاشنی طنز و شوخی سالم
بیان می‌شود.

 اکنون از این‌که در برنامه تاک و به‌عنوان مجری حضور دارید راضی هستید؟
بله. من به‌عنوان مجری در برنامه‌هایی که قبل از عید نوروز از شبکه دو روی آنتن می‌رود حضور کم‌رنگ‌تری دارم و در آیتم‌هایی کوتاه و تک‌نفره با مردم صحبت می‌کنم اما در برنامه نوروز گفت‌وگوهایی با مهمانان برنامه دارم که فکر می‌کنم بیشتر مورد قبول مخاطبان واقع شود.

 برای اجرا در برنامه‌ها مطالعه‌ای دارید یا اجراهایتان بداهه‌گویی است؟
در برخی از موضوعات که اشراف کامل دارم و مهمان برنامه را تا حد زیادی می‌شناسم و از فعالیت‌های او باخبر هستم مطالعه کمتری دارم و سعی می‌کنم در حین برنامه سوالات را بپرسم اما در برخی از برنامه‌ها که اشراف کمتری نسبت به موضوع دارم و مثلا مهمان برنامه یک مهمان ویژه است که در مورد نجوم صحبت می‌کند، قبل از برنامه ساعاتی را به تحقیق و مطالعه درباره موضوع و مهمان می‌پردازم و سوالاتم را مرور می‌کنم.

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین اخبار