займ на карту срочно
کد خبر: 42388 | سرویس: سینما
تاریخ انتشار: 16 می 2022 | ساعت » 16:47

رضا صفایی‌پور (طوفان)، بازیگر پیشکسوت که مدتی است به پارکینسون مبتلا شده است می‌گوید قدرت تکلمش ضعیف شده و دیروز که در موسسه هنرمندان پیشکسوت بود حالش بد شد و دوستانش با آمبولانس به بیمارستان بردندش.

صفایی‌پور که زمانی «بدمن» سینمای ایران بود، چند سالی است که خانه‌نشین شده و به ندرت در فیلمی بازی کرده است. او دو سال قبل گفته بود که آرتروز گردن دارد و گاهی خسته می‌شود و درد اذیت‌کننده‌ای را تحمل می‌کند اما خدا را شاکر بود که می‌تواند راه برود و گاهی هم ورزش کند. او در دوران کرونا بیشتر در خانه می‌ماند ولی مدتی است که به پارکینسون مبتلا شده و براثر مشکلاتی از روز گذشته در بیمارستان یاس تهران بستری شده است.

این بازیگر در گفت‌وگویی کوتاه و با کمی سختی می‌گوید: «قدرت تکلمم ضعیف شده و دیروز که در موسسه هنرمندان پیشکسوت بودم حالم بد شد و مشکل پیدا کردم و دوستان در آن‌جا با آمبولانس مرا به بیمارستان آوردند.»

رضا صفایی‌پور متولد ۱۳۲۸ در تهران است. او فارغ‌التحصیل دیپلم رشته ادبی است و فعالیت خود را با کشتی کج شروع کرد و بعد از چند مقام قهرمانی در ورزش، وارد سینما شد و با نام «طوفان» به شهرت رسید.

صفایی‌پور فعالیت خود را به صورت جدی در سال ۱۳۴۲ وقتی که ۱۴ سال داشت آغاز کرد و به عنوان ورزشکار بدلکار در فیلم «ترس و تاریکی» محمد متوسلانی حضور پیدا کرد. او در سال ۱۳۴۸ با فیلم «قهرمانان» به کارگردانی ژان نگولسوک، محصول مشترک ایران و آمریکا، به عنوان بازیگر جلوی دوربین رفت و تا سال ۱۳۵۵ نزدیک به ۱۰ فیلم بازی کرد. صفایی‌پور با فیلم «میرزا کوچک خان» در سال ۱۳۶۲ به بازیگری بازگشت و با حضور در فیلم‌های «فصل خاکستری»، «شکار در شب»، «پلاک» و «ضربه آخر» کم کم به شهرت رسید و در سال ۱۳۷۱ نیز با سریال دیدنی «سیمرغ» وارد قاب تلویزیون شد.

از آثار سینمایی که او که درآن‌ها به ایفای نقش پرداخته است می‌توان به فیلم‌های «سینه سرخ»، «خداحافظ سینما»، «سحرگاه پیروزی»، «چشم عقاب»، «شاهرگ»، «تهاجم»، «پاتک»، «جهنم سبز»، «حادثه در کندوان»، «خط آتش»، «مرضیه»، «آن‌ها هیچ‌کس را دوست ندارند»، «ضربه آخر»، «صلیب طلایی»، «پوتین»، «شکار خاموش»، «جمیل»، «کانی مانگا»، «پلاک»، «میرزا کوچک خان»، «شکار در شب»، «فصل خاکستری»، «انفجار»، «مردی در آتش»، «چشمان بسته»، «جنوبی»، «گریز از مرگ»، «هفت مرد دلاور»، «خر دجال»، «غلام ژاندارم» و «ترس و تاریکی» اشاره کرد.

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین اخبار
سیاست روز
سیاست چیست
سیاست نامه
سیاست گذاری
سیاستمدار
سیاست های زنانه
سیاست ایران
سیاست خارجی ایران
سیاستگذاری عمومی