займ на карту срочно
کد خبر: 42407 | سرویس: سینما
تاریخ انتشار: 20 می 2022 | ساعت » 10:28

تولید فیلم «اخطار پنج روزه» به کارگردانی رضا استادی، با انجام صداگذاری و ساخت موسیقی، به پایان رسید.

 فیلم «اخطار پنج روزه» با موضوع زندگی پدران و مادران شهدا و چشم انتظاری آن‌ها برای بازگشت فرزندان‌شان، آماده نمایش شد.

این فیلم به کارگردانی رضا استادی و با حضور ناصر علاقبندان در نقش اصلی، مقابل دوربین رفته است.

داستان این فیلم درباره پدر و مادری است که دو پسر آن‌ها در هشت سال دفاع مقدس به شهادت رسیده‌اند. آن‌ها دختری به نام آذر هم دارند که در سال‌های جنگ به عنوان پرستار عازم جبهه شده و در بمباران یک بیمارستان در یکی از شهرهای مرزی مفقود شده است. سال‌ها از این اتفاق گذشته اما این پدر و مادر همچنان چشم انتظار خبری از آذر هستند و به همین دلیل حاضر نیستند خانه‌ای قدیمی که ساکن آن هستند را ترک کنند و همین مساله مشکلاتی را برای آن‌ها و اهالی محل ایجاد کرده است. در روزهایی که بیماری کرونا بسیاری از مناسبات زندگی عادی را تغییر داده است، ناگهان خبری از آذر می‌رسد.

به تازگی صداگذاری این فیلم توسط سارا توکلی به پایان رسیده است. موسیقی این فیلم نیمه بلند نیز توسط فرشاد مشفقی ساخته شده است. این فیلم، دی ماه ۱۳۹۹در مناطق جنوبی و بخش‌های کم‌تر دیده شده شهر تهران، مقابل دوربین رفته و از این جهت حال و هوایی اجتماعی هم بر فیلم حاکم است.

«اخطار پنج روزه»، پس از فیلم‌های کوتاه «قوش قابان»، «مادر پُرمشغله»، «پارکینگ مزاحم» و «نقطه زیر صفر»، پنجمین فیلم رضا استادی است که در تولید آن، مهدی حیدری‌قمی (مدیر تصویربرداری)، مازیار کبیری (تدوین)، حسین معتمدی (مدیر صدابرداری)، سارا توکلی (صداگذاری)، سینا روح (طراح صحنه و لباس)، فرشاد مشفقی (موسیقی)، امیرحسین مدرس (جلوه‌های ویژه)، نگین بیاتیان (عکاس و تصویربردار پشت صحنه)، پارسا شیرزادی (دستیار فیلمبردار)، امیر استادی (مدیر تولید)، حمیده جهانگیری (برنامه‌ریز و دستیار اول کارگردان)، نازنین نیک‌جو (ترجمه زیرنویس انگلیسی) و معصومه قجر (تامین هنروران) همکاری داشته‌اند.

ناصر علاقبندان، محبوبه حبیب‌الله‌زاده، مصطفی صادقی، غزاله بختیاری، لیلا همدم‌علی، معصومه قهرمانی، حسن موسی‌زاده، ابوالفضل رحیمی، محمد سوری، علی خرم و … بازیگران این فیلم هستند.

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین اخبار
سیاست روز
سیاست چیست
سیاست نامه
سیاست گذاری
سیاستمدار
سیاست های زنانه
سیاست ایران
سیاست خارجی ایران
سیاستگذاری عمومی