займ на карту срочно
کد خبر: 42590 | سرویس: فرهنگی و هنری
تاریخ انتشار: 26 ژوئن 2022 | ساعت » 17:20

رئیس سازمان صداوسیما در بازدید از پشت صحنه سریال «آزادی مشروط» مسعود ده‌نمکی در جریان مراحل مختلف تولید این سریال قرار گرفت.

سریال «آزادی مشروط» به کارگردانی مسعود ده‌ نمکی این روزها در زندان قصر در حال تصویربرداری است.

داستان این سریال روایت تلاش‌های کادر درمان، پرستاران و فعالیت گروه‌های جهادی در مقابله با کرونا در قالب طنز است.

پیمان جبلی در این بازدید گفت: مجموعه تلویزیونی «آزادی مشروط» یادآور کوشش‌ها و بردباری‌های روزهای سخت کروناست و نشان دادن و ثبت هنرمندانه همدلی مردم، و تلاش کادر درمان و مجاهدت نیروهای جهادی در این دو سال برای رسانه ملی اهمیت بسیاری دارد.

رئیس سازمان صداوسیما همبستگی و همدلی در مواقع بحران را از ویژگی‌های منحصر به فرد ملت ایران توصیف کرد و گفت: این مجموعه در حافظه تاریخی ملت ایران ثبت خواهد شد.

وی با یادآوری فراز و نشیب‌های مقاومت دو ساله مردم در برابر کرونا، از روزهای آغازین کرونا و تلاش کادر درمان گرفته تا مجاهدتهای گروه‌های جهادی و تلاش همه جانبه مردم برای کاستن از پیامدهای کرونا و در نهایت موفقیت دانشمندان در تولید واکسن گفت و گفت: مردم همواره دوست دارند خاطرات تلخ و شیرین‌شان را در رسانه ببینند. آن‌ها روزهای سختی را در دوران کرونا پشت سر گذاشتند و نگاه به گذشته و صبر و مقاومتی که برای پایان دادن به آن روزهای سخت به خرج دادند، برایشان اهمیت دارد.

جبلی ادامه داد: «کرونا اتفاق دردناکی بود که تا چند دهه بعد هم می‌شود از زوایای مختلف و در گونه‌های گوناگون درباره آن فیلم و سریال ساخت. شما در این مجموعه سعی کرده‌اید نگاهی طنزآمیز به کرونا داشته باشید و مطمئنم که مخاطب هم از آن استقبال می‌کند.»

او گفت: «دشمنان در حوزه‌های مختلف به ویژه حوزه فرهنگ، ذهن و زیست جوانان را هدف گرفته و ما خود را مسئول آینده جوانان می‌دانیم و برایشان روی آنتن برنامه‌ریزی می‌کنیم.»

۲۰۰ هنرمند در ۱۰۰ لوکیشن

مسعود ده‌نمکی هم در این مراسم گفت: سریال‌سازی اصول مشخصی دارد و باید بر اساس زمان مقرر شده کار را به آنتن برسانیم. این اثر با حضور ۲۰۰ هنرمند و بیش از ۱۰۰ لوکیشن زمان زیادی را از آن خود کرده‌ و تلاش کردیم از زاویه‌ای تازه به موضوع کرونا در کشور بپردازیم.
وی افزود: رنگ و لعاب قصه و کار برای مخاطبان متفاوت است. زیرا سعی کرده‌ایم یک قصه روان و جذاب را جلوی دوربین ببریم.

به گفته این کارگردان با توجه به این‌که کرونا، موضوعی خاص و مهم در دوسال گذشته بود، همین باعث شد فضای متفاوتی را با تکیه بر طنز خلق کنیم. به همین دلیل پیش‌بینی من این است که بتوانیم سریالی خاطره‌انگیز برای مردم به تصویر بکشیم.

ده نمکی تصریح کرد: روزهای کرونا به اندازه کافی تلخ و گزنده بود و ما نمی‌خواستیم کام مردم را تلخ کنیم. به همین دلیل به سراغ مصائب و شیرینی‌های این دوران رفتیم و از زبان طنز بهره بردیم.

علیرضا استادی در نقش یکی از زندانی‌ها

علیرضا استادی در سریال آزادی مشروط نقش یکی از زندانی‌ها را بازی می‌کند. استادی در پاسخ به این سوال که چطور شد تصمیم گرفت در سریال آزادی مشروط بازی کند؟ گفت: وقتی نقشی خوب نوشته شده و شخصیت‌پردازی‌ها منسجم باشد، حتما برای بازی می‌پذیرم. این اتفاق هم برای این سریال رخ داد و می‌توانم بگویم نقش را دوست داشتم و به همین دلیل آن را پذیرفتم.

استادی در پاسخ به این سوال که کار با مسعود ده‌نمکی چطور است؟ توضیح داد: من پیش از این هم با آقای ده‌نمکی در سریال «دادستان» بازی کرده‌بودم و با شناختی که از او داشتم وقتی پیشنهاد بازی در این سریال را داد بدون تردید آن را پذیرفتم.

مردم به خنده نیاز دارند

شهین تسلیمی، یکی از بازیگران سریال «آزادی مشروط» درباره بازی در این سریال گفت: مردم این روزها با توجه به شرایط سخت اقتصادی، به خنده و سرگرمی نیاز دارند و از آثار کمدی، هم استقبال می‌کنند. بسیاری از تهیه‌کنندگان و کارگردانان هم در سال‌های اخیر به طرف ساخت فیلم‌ها و سریال‌های کمدی رفته‌اند. این سریال هم با همین حال و هوا ساخته شده‌است و من هم دوست داشتم در این کار باشم.

او درباره نقش های خود – مادر مهربان – گفت: «چهره‌ام به گونه‌ای است که مخاطب با دیدنش احساس نزدیکی با یک مادر دارد و من تلاش کردم در این سریال با حفظ طنز در رفتارم، نقشی ارائه کنم که برای مخاطبان باورپذیر جلوه کند.»

هنرمندان «صبح جمعه باشما» در «آزادی مشروط»

دیدن علیرضا جاویدنیا و عباس محبی از هنرمندان «صبح جمعه با شما» و «جمعه ایرانی» در کنار هم در این سریال، حکایت طنز آمیز بودن سریال را مسلم می‌کند.

جاویدنیا که در این سریال نقش صاحب نمایشگاه ماشین را بازی می‌کند درباره این سریال گفت: این سریال به روزهای کرونا که تلخ و گزنده بود، اشاره می‌کند و می‌خواهد خاطرات تلخ آن روزها را به کام مردم شیرین کند. به همین دلیل از زبان طنز بهره برده‌است.

وی درباره نقش خود گفت: نقشم فروشنده ماشینی است که صاحب نمایشگاه است. برای خودش زبل بازی‌هایی دارد اما در انتها این آدم عاقبت به خیر می‌شود و من هم از این نقش راضی‌ام.

عباس محبی هم درباره نقش خود گفت: در این سریال نقش مامور حراست بیمارستان را دارم که نقش خاصی است که تابه حال بازی نکرده‌ام.

وی افزود: آقای ده نمکی خواسته‌اند این نقش کاملا متفاوت باشد و من هم با روی گشاده با مردم برخورد می‌کنم و یک نگهبان مردم‌دار و مهربان هستم که به مردم روحیه و امید می‌دهد.

آزادی مشروط سریال تلویزیونی در ۳۰ قسمت یکی از تولیدات جدید مرکز سیمافیلم است که به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مسعود ده‌نمکی ساخته می‌شود و نگارش فیلمنامه آن بر عهده کریم خودسیانی و شهاب عباسی بوده‌ است.

قصه سریال «آزادی مشروط» درباره سه زندانی است. آنها به‌ دلیل جرمی‌که مرتکب شده اند، در زندان به‌سر می‌برند اما ورود کرونا باعث شده تا آنها آزادی مشروط را تجربه نمایند و بتوانند با خدمت کردن، بخشی از دوره محکومیت خودشان را جبران کنند. در این سریال، بازیگرانی همچون مهران رجبی، پرویز فلاحی‌پور، محمود مقامی، عباس محبی، سیدمهرداد ضیایی، رامین راستاد، علیرضا استادی، افشین سنگ‌چاپ، بهنوش بختیاری، شهین تسلیمی، مریم کاویانی، علیرضا مسعودی، پوراندخت مهیمن، محمدرضا رهبری، شهاب عباسی، هلیا امامی و کاوه سماک‌باشی حضور دارند.

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین اخبار