займ на карту срочно
کد خبر: 42886 | سرویس: موسیقی
تاریخ انتشار: 28 سپتامبر 2022 | ساعت » 11:59

شرکت سونی موزیک، نوامبر ۲۰۲۰، چهلمین سالگرد انتشار آلبوم «Thriller» از مایکل جکسون ـ خواننده آمریکایی ـ را جشن می‌گیرد.

این شرکت اعلام کرده است که انتشار دوباره این آلبوم برای طرفداران مایکل جکسون پر از غافلگیری خواهد بود و آهنگ‌هایی از این خواننده منتشر خواهند شد که در آن زمان منتشر نشده است.

قبل از ۱۸ نوامبر از این آهنگ‌ها یکی یکی رونمایی خواهند شد.

نسخه جدید این آلبوم که با نام «Thriller ۴۰» منتشر خواهد شد، یکی از موفق ترین آلبوم‌های جهان است که برنده هشت جایزه گرمی شده و از زمان انتشارش در سال ۱۹۸۲ تا کنون بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه از آن به فروش رسیده است.

اولین آهنگ این آلبوم ترانه و متنی ترسناک دارد. همچنین موزیک ویدیو آن نیز فضایی رعب انگیز دارد و درباره موجودات شب زنده دار ترسناکی است که قربانیانشان را به وحشت می‌اندازند.

مایکل جکسون از جان لندیس ـ کارگردان فیلم کمدی ترسناک «گرگی نمای آمریکایی در لندن» ـ به عنوان سازنده این موزیک ویدیو بهره برده است.

این موزیک ویدیوی ۱۴ دقیقه ای به عنوان یک فیلم کوتاه در نظر گرفته شده است. خود مایکل جکسون گفته بود: «دوست دارم پیشگام این حوزه جدید هنری باشم و بهترین فیلم‌های کوتاه موزیکال را بسازم.»

حرکات موزون نمادین در این ویدیو که خیلی مورد توجه قرار گرفت و برنده بهترین طراحی هم شد، توسط خود مایکل جکسون و مایکل پیترز طراحی شده است.

بر اساس این گزارش، در سال ۲۰۰۸ نیز شرکت سونی موزیک، آلبوم «Thriller» را به مناسبت بیست و پنجمین سالگردش منتشر کرد و در همان سال هم در نظرسنجی بهترین آلبوم‌های سال که توسط مجله «بیلبورد» انجام گرفت، رتبه دوم را کسب کرد. با وجود فروش ۱۶۶ هزار نسخه در هفته اول انتشار، به علت قدیمی بودن، این آلبوم نتوانست در رتبه اول این نظرسنجی قرار بگیرد و جایگاه نخست به آلبوم‌های جدید تعلق گرفت.

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین اخبار