займ на карту срочно
کد خبر: 43075 | سرویس: موسیقی
تاریخ انتشار: 12 دسامبر 2022 | ساعت » 19:04

داود جعفری امید موسیقیدان و نوازنده پیشکسوت ویولنسل روز یکشنبه بیستم آذر ماه در سن نود و سه سالگی دار فانی را وداع گفت.

داود جعفری امید از هنرمندان پیشکسوت موسیقی کشورمان که عمده فعالیت‌هایش در حوزه نوازندگی ویولنسل متمرکز بود روز یکشنبه بیستم آذر ماه در سن ۹۳ سالگی دار فانی را وداع گفت.

داود جعفری امید در سال ۱۳۰۸ در تهران متولد شد. وی پس از پایان تحصیلات ابتدایی وارد دبیرستان رازی شد اما در سال دوم دبیرستان با تشویق‌های علی محمد خادم میثاق که از دوستان پدرش بود به هنرستان عالی موسیقی به مدیریت پرویز محمود راه یافت.

این هنرمند در هنرستان ساز ویولنسل را به‌عنوان ساز تخصصی خود انتخاب کرد و نوازندگی این ساز را تحت نظر میس خوتسیف آموخت. از دیگر استادان او در هنرستان موسیقی می‌توان به سورن آراکلیان نیز اشاره داشت.

این هنرمند بعد از طی تحصیلات تکمیلی خود در حوزه نوازندگی به‌عنوان معلم موسیقی نیز به فعالیت خود ادامه داد و در این مدت هنرمندانی از جمله حمید کازرانی، محسن تویسرکانی، مجید اسماعیلی، مهسا قاسمی، ندا خماند، صنم قره داغی، نسیم سعد، ژابیژ زربخش، آنکیدو دارش و نرسی جعفری امید زیر نظر او تربیت یافتند.

فرماندهی موزیک تیپ رشت، همکاری با ارکستر سمفونیک تهران، همکاری با ارکسترهای مختلف رادیو، تدریس در هنرستان عالی موسیقی، تدریس در هنرستان موسیقی ملی و داوری جشنواره موسیقی جوان از جمله فعالیت‌های این هنرمند در عرصه‌های اجرایی بود.

در بهمن سال ۱۳۹۵ نیز بود که در دومین آیین سال نوای موسیقی ایران از مقام هنری داود جعفری امید تجلیل به عمل آمد.

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین اخبار