займ на карту срочно
کد خبر: 43552 | سرویس: سینما
تاریخ انتشار: 22 جولای 2023 | ساعت » 22:02

چند سالی می‌شود که در زمینه بلیت رویدادهای فرهنگی-هنری امکان رزرو و خرید را فراهم کرده است. این پلتفرم که علاوه بر تئاتر و سینما، به تازگی در زمینه موسیقی و فروش بلیت کنسرت هم فعال شده، آمار جالب توجهی را از کاربران خود در بهار ۱۴۰۱ ارائه داده است.

طبق این گزارش، ماه فروردین، پرفروش‌ترین ماه فصل بهار برای سینماتیکت بوده و در مجموع در این فصل ۳ میلیون و ۸۵ هزار و ۷۱۹ بلیت خریداری شده که بیش از یک میلیون آن به اولین ماه سال اختصاص دارد و یک سوم آن مربوط به خرید بلیت در شهرستان‌هاست.

شاید جالب باشد که بدانید هر کدام از فیلم‌های روی پرده چه سهمی از این آمار داشتند، طبق اعلام سینماتیکت «فسیل» با ۱ میلیون و ۷۲۳ ‌هزار و ۳۷۹ بلیت فروخته شده در صدر پرفروش‌های بهار قرار دارد. در ادامه «سه کام حبس» با ۱۷۹ هزار و ۹۳۰ قطعه بلیت دومین فیلم پرفروش و «ملاقات خصوصی» هم با فروش حدود ۱۴۰ هزار بلیت در رتبه سوم قرار دارد.

انتخاب سینما برای دیدن فیلم‌ها هم از آن اتفاقاتی است که هرکس با در نظر گرفتن معیاری مشخص سراغش می‌رود. اگر برای شما هم سوال باشد که کدام سینما صدرنشین لیست انتخاب شده‌هاست، باید بگوییم که در بین سینماها پردیس سینمایی کوروش با ۲۰۹ هزار و ۴۸۴ بلیت فروخته شده در صدر انتخاب مخاطبان «سینما تیکت» قرار دارد و پردیس سینمایی ایران‌مال هم با بیش از ۲۰۴ هزار بلیت دومین سینمای مورد استقبال مخاطبان در این سایت محسوب می‌شود. در جایگاه سوم هم پردیس سینمایی آزادی با فروش حدود ۱۱۰ هزار بلیت، قرار گرفته است.

بد نیست بدانید در فصل بهار بیشتر از یک میلیون بلیت در استان‌های مختلف توسط سینماتیکت به فروش رفته است. در این بین پردیس سینمایی هویزه مشهد با حدود ۸۵ هزار بلیت، پردیس سینمایی هنر شهر آفتاب شیراز با ۶۶ هزار و پردیس سینمایی سیتی سنتر اصفهان با نزدیک ۵۹ هزار بلیت به ترتیب در گروه پرفروش‌های شهرستان‌ها قرار دارند.

بر أساس این گزارش، در بین نمایش‌هایی که بهار امسال روی صحنه رفته، «پپرونی» با ۲۴ هزار و ۶۷۶ قطعه بلیت فروخته شده، در جایگاه نخست فروش و علاقه مردم قرار دارد و «ویدئوچک» هم با اختلافی اندک و فروش ۲۴ هزار و ۳۹۸ بلیت و نمایش «برباد رفته» نیز با فروش حدود ۲۱ هزار بلیت در رده دوم و سوم پرفروش‌های تئاترهای کمدی در بهار امسال قرار گرفتند.

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین اخبار
سیاست روز
سیاست چیست
سیاست نامه
سیاست گذاری
سیاستمدار
سیاست های زنانه
سیاست ایران
سیاست خارجی ایران
سیاستگذاری عمومی