займ на карту срочно
کد خبر: 44282 | سرویس: فرهنگی و هنری
تاریخ انتشار: 27 دسامبر 2023 | ساعت » 13:22

مهدی نقویان رئیس سیمافیلم اعلام کرد که سریال «ترور» که به بخشی از مجاهدت‌های حاج قاسم سلیمانی می‌پردازد از ۱۴ یا ۱۵ دی‌ماه پخش خود را همزمان با سالگرد این سردار شهید آغاز خواهد کرد.

سریال «ترور» روایتی از ماجرای ترور نافرجام حاج قاسم در کرمان را به تصویر می‌کشد. سریالی که از دو سال پیش زمزمه ساخت آن مطرح شد و بالأخره به سرانجام رسید و این روزها مراحل پایانی خودش را طی می‌کند. عوامل سازنده و مدیران تلویزیون پیش از این نوید پخش این سریال را در ایام سالگرد شهید قاسم سلیمانی داده بودند.

مهدی نقویان رئیس مرکز سیمافیلم در گفت‌وگویی با خبرنگار تسنیم از شروع پخش این سریال در ۱۴ یا ۱۵ دی‌ماه همزمان با سالگرد حاج قاسم سلیمانی خبر داد.

سریالی که به گفته مجتبی امینی تهیه‌کننده آن، بازیگری نیست که نقش حاج قاسم را بازی کند اما درباره ایدئولوژی و تفکر جهانی حاج قاسم صحبت می‌کند. او به این نکته تأکید کرده بود: «در قصه «ترور» ما در یک ماموریتی هستیم و به شخصیت حاج قاسم نمی‌رسیم. بازیگری نقش سردار سلیمانی را بازی نخواهد کرد. ما در ده‌ها فیلمی که ساختیم، قهرمان‌های مختلفی خلق کردیم و مخاطب با آن‌ها همذات‌پنداری کرد، به آن‌ها علاقمند شده و آن‌ها را پذیرفت و پیگیرشان بود؛ اما در کارهایی از جنس «ترور» (با موضوع سردار سلیمانی)، مخاطب قهرمان را می‌شناسد، شما نمی‌توانید او را به مخاطب معرفی کنید چون او را می‌شناسد.»

رئیس مرکز سیمافیلم همچنین درباره ساخت یک سریال با قالب پرتره و بیوگرافی درباره زندگی حاج قاسم سلیمانی، خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله با کمک و همراهی مکتب سلیمانی ما شاهد یک سریال کامل بیوگرافی از شهید حاج قاسم سلیمانی باشیم. سالی یک سریال و سینمایی بسازیم هم مخاطب می‌بیند و مسیری که هیچ‌وقت تمام شدنی نیست.

او همچنین افزود: کاری که برای اولین بار در رسانه جمهوری اسلامی انجام شده به مینی سریال ۸ قسمتی «ترور» برمی‌گردد که آماده شده و از ۱۴، ۱۵ دی‌ماه روی آنتن می‌رود. این سریال درست است مستقیم به شخصیت حاج قاسم نمی‌پردازد اما در واقع اهمیت حاج قاسم در منطقه و شجاعت و زکاوت فرماندهی‌ این سردار بزرگ را در جای جای سریال مطرح می‌کند.

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین اخبار