займ на карту срочно
کد خبر: 44434 | سرویس: سینما
تاریخ انتشار: 14 فوریه 2024 | ساعت » 11:41

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تفاوت معنادار آثار چهل و دومین جشنواره فیلم فجر نسبت به دوره های گذشته گفت: جشنواره جشنواره به الگوهای ایرانی و اسلامی نزدیک شده بود و از تبرج جاهلانه که همیشه جریان انقلابی متدین را آذر می‌داد بود. ، خبری نبود.

در هشتصد و پانزدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، روز ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار، با برگزاری جشنواره‌های فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: بخش مهمی از این جشنواره‌ها را به پایان می‌رساند اما جشنواره موسیقی و هنرهای تجسمی پابرجست، هفته آینده نمایشگاه‌های رسانه‌های ایران پس از ۶ سال برگزار می‌شود.

وی گفت: نمایشگاه نمایشگاه مطبوعات با نام نمایشگاه رسانه های ایران برگزار می شود که حتی انسان رسانه ها و شبکه های اجتماعی هم در این نمایشگاه، محلی برای حضور دارند.

اسماعیلی با اشاره به استقبال مردم از جشنواره فیلم فجر افزود: در جشنواره فیلم فجر که پیشانی جشنواره‌های فجر انقلاب اسلامی است، شاهد تحولی بودیم که یکی از جنبه‌های آن اقبال عمومی است که می‌توان آثار آن را در بیش از هشتاد نوبت در تهران پخش کرد. مشاهده کرد. حضور مردم در این دوره از جشنواره فیلم فجر بسیار خوب بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: مهمترین بخش چهل و دومین جشنواره فیلم فجر این بود که برگزاری جشنواره به الگوهای ایرانی و اسلامی نزدیک بود و از تبرج جاهلانه که همیشه جریان انقلابی متدین را آذر می‌داد، خبری نبود.

وی با تاکید بر این که آثار فاخری در این دوره از جشنواره ارسال شده بود، اظهار داشت: درباره مفاخر ملی ایران، دفاع مقدس و شهدای متعددی داشتند تا جایی که بهترین فیلم هم درباره زندگی نامه شهید زین‌الدین بود، «باغ کیانوش» نیز از حضور به تصویر کشیده شد. روستاییان در دوران جنگ را به نمایش کشیده بود.

اسماعیلی با بیان اینکه به تماشای بخش عمده‌ای از نشستم، گفت: بیش از بیست فیلم از جشنواره فیلم فجر آثاری درخشانی بودند، اما باید تلاش آثار را به کیفیت بهتری نسبت به اقبال بیشتری نشان داد.

فرهنگ عمومی کشور با تاکید بر اینکه باید فیلم‌هایی ساخته شود که ارتباط قوی‌تری با شورای عمومی برقرار کنند، افزود: داستان معروف مربوط به حضور بانوان در جبهه توسط انسیه شاه حسینی به تصویر کشیده شده است که با حمایت بنیاد شهید و بنیاد فارابی به جشنواره طراحی شده است. چهل و دوم رسید؛ آثاری در این دوره از جشنواره فیلم فجر ارائه شد که تفاوت معناداری نسبت به گذشته داشت.

حضور جوانان در چهل و دومین جشنواره فیلم فجر

وی با اشاره به پررنگ بودن نقش جوانان مومن در کنار پیشکسوتان در چهل و دومین جشنواره فیلم فجر، اظهارداشت: جایزه بهترین آهنگ ساز این دوره از جشنواره به استاد مجید مدیریت رسید که سرآمد آهنگسازان کشورمان است؛ بازیگران برجسته‌تر در این دوره از جشنواره حضور پر رنگی اما آنچه به چشم آمد چهره‌های جوان بود.

اسماعیلی با بیان اینکه در مراسم اختتامیه بیشتر افرادی هستند که در سخنگاه قرار گرفتن جایزه خود را به شهدا و پدر و مادر تقدیم کردند، اضافه کرد: بانویی که دریافت شد در این دوره از جشنواره جایزه جایزه همراه با فرزندش روی صحنه حاضر بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اقدام رئیس سازمان سینمایی گفت: آقای محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر دختران کوچک و نوجوان خود را روی صحنه آوردند و چادر و روسری دخترانش را بوسید و با این حرکت خود دل‌های مومنان و متعهدان به انقلاب را شاد کرد و عملا پایبندی کارگزاران نظام اسلامی را به ارزشهای والای انقلاب، اسلام، عفاف و حجاب را به تصویر کشید که جای تقدیر دارد و آن شاءالله خداوند به همه ما توفیق ادامه راه در مسیر تحقق کامل ارزشهای اسلامی و مطالبات. امام و رهبری را بدهد.

وی با اشاره به موضوع حوزه انتخابات افزود: مطالب اقتصادی بر این سایه انداخته است اما مردم در راهپیمایی بیست و دوم بهمن ماه نشان پای آرمان‌های انقلاب را نشان دادند.

اسماعیلی بیان کرد: ما نیز باید با پذیرش ضعف‌ها و بدون اغراق به وسیله جهاد تبیین برای برگزاری انتخابات پرشور تلاش کنیم و از طریق وظایف قانونی و شرعی افراد تأثیرگذار باشد تا سخنان‌ها را رها نکنند و به مسائل را بدهند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهارداشت: نهادهای فرهنگی عمومی را آغاز کردند که ادامه پیدا کند و شور و نشاط انتخاباتی در کشور حاکم خواهد شد، بار دیگر مردم با حضورشان به آرمان‌های انقلاب و امام لبیک خواهند گفت و نمایندگان مدنظر را برای حضور در کشور خواهند گفت. مجلس شورای اسلامی انتخاب خواهند کرد.

بررسی متن راهبردی حراست از حق حیات جنین

بحث و بررسی درباره «متن راهبردی حراست از حق حیات جنین» از موارد دیگر مطرح شده در این جلسه بود که اعضای شورای فرهنگ عمومی در آن نقطه‌ها نظرات خود را مطرح کردند.

اسماعیلی نیز درباره این موضوع گفت: در مورد اصل بحث افزایش جمعیت و تقبیح سقط جنین فرهنگ سازی باید مقدمه شود.

وی افزود: شعار پسر کمتر زندگی بهتر از این پیدا بود که حتی در دیوارهای مراکز دینی هم نصب شده بود. همه بسیج شدند و آن اتفاق عجیبی در تاریخ جمعیت دنیا رخ داد تا جایی که مسئول طرح این امر از سازمان ملل جایزه دریافت کرد.

فرهنگ عمومی کشور با اشاره به رئیس شورای عالی انجام شده در این بیانیه اظهار داشت: تبلیغات ما زمانی موتور است که باعث کاهش تعداد سه دهه پیش عملا ثمربخش باشد و افزایش مواید اتفاق بیفتد.

اسماعیلی با بیان اینکه حلقه‌های مربوط به تصمیم‌گیری در تصمیم‌گیری و افزایش جمعیت باید در نظر گرفته شود، گفت: سقط جنین آثار مخرب در جامعه را دارد و برای کسی که این کار را انجام می‌دهد اثری می‌گذارد.

وی بیان کرد: به همه بخش‌ها در وزارت فرهنگ ابلاغ کرده‌ایم که سال آینده حتماً در این زمینه تولید شود. ظرف یکی دوسال نمی‌توان تاثیری بر ایجاد کرد اما نباید در این زمینه منفعل عمل کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: برای حل این موضوع باید دست‌های مختلف را به دست هم بدهند و صرفاً با یک دستگاه نمی‌توان نتیجه گرفت.

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین اخبار
سیاست روز
سیاست چیست
سیاست نامه
سیاست گذاری
سیاستمدار
سیاست های زنانه
سیاست ایران
سیاست خارجی ایران
سیاستگذاری عمومی