займ на карту срочно
کد خبر: 40723 | سرویس: فرهنگ
تاریخ انتشار: 2 جولای 2021 | ساعت » 10:09

مخاطبان فصل جدید برنامه «دورهمی» به چند دسته تقسیم شده‌اند عده‌ای به هیچ عنوان از آن استقبال نکردند، عده‌ دیگری بسیار آن را دوست داشتند و تعدادی از آن استقبال کردند و هم نقدهایی را به برنامه وارد کردند.

از آغاز «دورهمی» که آیتم‌های نمایشی با بازیگران برگزار می‌شد و مهران مدیری نقش کمرنگ‌تری داشت تا روزهایی که آیتم‌های نمایشی حذف شد و کل کار به دست مهران مدیری سپرده شد، زمان زیادی می‌گذرد. این برنامه گفت‌وگومحور اما در فصل تازه خود پوست انداخته و به مسابقه‌ای تبدیل شده که شرکت‌کنندگانش، سوار بر بازویی چرخان به پرسش‌ها پاسخ می‌دهند.

کاش سازندگان یک برنامه، آن را کِش ندهند

همیشه، زمانی که یک برنامه تازه تلویزیونی ارائه می‌شود، موافقان و مخالفان زیادی دارد، برنامه «دورهمی» هم از این قاعده مستثنی نیست، مخاطبانی هستند که یا «دورهمی» را از فصل ابتدایی آن دوست نداشتند و یا با این فصل تازه، ارتباط چندانی برقرار نکردند.

یکی از کاربران بی‌نام در این رابطه نوشت: «متاسفانه در این مسابقه، بیشتر شرکت‌کنندگان در حال رقابت برای گدایی کمک از مجری با بهانه‌های عجیب هستند و در نهایت هم کمک‌های آقای مدیری برنده نهایی را مشخص می‌کند.»

یکی از مخاطبان با نام ایرانی نظر داد: «دور اول و دوم که با نمایش همراه بود، جذابیت داشت، مسابقه در تلویزیون خیلی زیاد است، دیگه «دورهمی» را نباید مسابقه‌ای می‌کردند.»

ارسلان هم نوشت: «من که اصلا فصل جدید را نمی‌بینم، فصل یک و دو «دورهمی» با نمایش‌های طنز، جذابیت داشت و خیلی بهتر از فصل‌های بعدی بود، مخصوصا این فصل که به نظر من اصلا جذاب و همه‌پسند نیست و به نسبت قبلی‌ها، تعداد بسیار کم‌تری آن را می‌بینند.»

کاربری با نام مجید در مخالفت با فصل تازه «دورهمی» توضیح داد: «برنامه جدید، صرفا از برند «دورهمی» استفاده می‌کند و هیچ ارتباطی با فصول قبلی ندارد. فصل اول «دورهمی» که موضوع مشخصی داشت، نمایش و مهمان حول موضوع صحبت می‌کردند، بسیار جذاب‌تر بود نه این‌که صرفا مسابقه از منابع ویکی‌پدیا باشد و هیچ جذابیتی برای علاقه‌مندان «دورهمی» نداشته باشد. این‌که یک سری افراد روی صندلی بنشینند و مثل شهربازی بخواهیم نگاه‌شان کنیم، بسیار تکراری و کسالت‌آور است. صرفا ممکن است دو قسمت از برنامه جذابیت داشته باشد.»

فرهبد هم پس از انتقاد از فصل تازه «دورهمی»، پیشنهاد داد: «صرفاً یک برنامه سوال محور و مسابقه‌گونه، آن هم به این سبک و سیاق فقط می‌تواند در قسمت‌های اول بیننده‌ را با خود همراه کند، (حتی با وجود دستگاه رباتیک به شیوه وسائل شهربازی!). این برنامه قطعاً با ریزش مخاطب روبه‌رو می‌شود و یکی از دلایلش هم زیاد بودن این نوع از برنامه‌ها و مسابقات در تلویزیون است. دست‌اندرکاران این برنامه باید به همین یک سری از این مسابقه اکتفا کنند و در فصل‌های بعد یا باید به روند گذشته برنامه «دورهمی» باز گردند و یا به دنبال یک شیوه دیگری از ارائه این برنامه باشند تا بتونند مخاطبین خودشون را راضی و حفظ کنند»

فرشید که از دیگر کاربران خبرآنلاین است، نوشت: «به نظر من سری قبلی «دورهمی» بسیار بهتر بود، حداقل این‌که به بعضی از مسائل و مشکلات روز جامعه با نگاه طنز می‌پرداخت اما مخاطب سری جدید، واقعا کم است و حالا برنامه به یک مسابقه تلویزیونی تبدیل شده است.»

این فصل از «دورهمی»، کاربردی و مفرح است

یکی از مخاطبان با نام علی نوشت: «برنامه«دورهمی» به شکل جدید بسیار عالی و وزین و کاربردی و در عین حال مفرح و هیجان‌انگیز است. باید به آقای مدیری باز هم دست مریزاد گفت.»

زهرا هم درباره جذابیت‌های این فصل از برنامه نوشت: «سری قبل برنامه «دورهمی» جذابیت‌های خودش را داشت و سری جدید هم جذابیت‌های خودش را دارد، مهران مدیری مجری توانمندی است که در هر برنامه‌ای باشد آن برنامه به شدت جذاب و دنبال کردنی خواهد بود.»

مخاطبی با نام فری هم نوشت: «به نظرم یک مسابقه متفاوت اگر حتی کپی باشد، با آن شخصیت هنری که مهران مدیری دارد و آن قدرت بیان و اجرای فوق‌العاده، خوب است.»

مخاطب دیگری با نام سمیعی نوشت: «با توجه به کیفیت خوب سوال‌ها، این برنامه، باعث افزایش اطلاعات عمومی می‌شود که بسیار جذاب است.»

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین اخبار